Jäta vahele
Mängusoovitused - Milline lauamäng valida?

Mängusoovitused - Milline lauamäng valida?

Lauamängude valik on nii suur, et silme eest kisub kirjuks? Soovid, et keegi natuke aitaks suunata, millised lauamängud on kõige populaarsemad või milline mäng on palavalt armastatud alatine klassika? Siis oled õiges kohas!

Toome välja parimad lauamängud, mis on meie klientide südamed võitnud, mõned uue tulijad mängude maastikul ning mängud, mida meilt päevast päeva otsitakse.

Mängusoovitused. Milline lauamäng valida?

MIDAGI UUT JA KERGET

 

Seiklusraamat Rüütlid

Seiklusraamat ei ole kaugeltki uus asi, aga lastele mõeldud seiklusraamat on meie riiulitel küll uudistoode. "Rüütlid" ühendab endas koomiksi ja mängu. Sina võtad ühe peategelase rolli ning asud seiklema, sinu valikud otsustavad loo käigu. Kas leiad piltidelt vihjenumbrid, millise neist edasiliikumiseks valid? Sind ootavad ees põnevad otsused, mis paiskavad sind tõelisesse seiklusesse.

 

Seiklusraamat Pantvang 

Kui sinu jaoks on seiklusraamat täiesti uudne toode ja otsid midagi vanemale lugejale, siis viska pilk peale "Pantvang" tootelehele.

 

 

 

Lauamäng Clever

 

Otsid midagi kiireks mänguks? "Sushi Go!" on tempokas kaardimäng, kus kaardipakid on pidevas ringluses ja kogud neist endale parimaid sushisid. "Clever" puhub värskuseiili sisse täringumängudesse. Veereta täringuid, mõtle hoolega ja vali oma täringud käigul targasti, sest kaval olles käivitad oma mängulehel ahelreaktsioonid, mis toovad võidupunktid sinuni. 

 

Mäng, mis ei ole küll uus, aga kuna see on niivõrd nõutud, et kadus lettidelt kui tina tuhka ning pikalt polnud üldse kuskilt saada, siis värskelt meie riiulitele taasjõudnuna väärib siin väljatoomist. See on TikToki maailma staarmäng "What do you meme?".

 

LAUAMÄNGURITE SOOVINIMEKIRI

Võimatu on siia kokku koondada kõikide lauamängurite soove, sest nii palju kui on mängijaid on ka erinevaid huvisid. Küll aga saame välja tuua mõned kuumad strateegiamängud, mida meilt aina küsitakse.

Imekaunite illustratsioonidega ja mõnusat mänguelamust pakkuv "Meadow" püüab pilku ning kutsub mängima.

 

Lauamäng Dune Imperium

"Dune: Imperium" on vist küll iga tulihingelise lauamänguri soovinimekirjas. Inspireeritud nii filmist kui raamatusarjast, pakub see lisaks juba tuttavale temaatikale tõeliselt paeluvat kaardipaki ehitamise mänguelamust.

Koostöömängude fännil on riiulis kindlasti juba ootamas koht lauamängule "Paleo". Mäng viib teid eelajaloolisse aega üheskoos looduses ellujäämise nimel võitlema.

BGG edetabelis TOP 20 sees resideeruv "Lost ruins of Arnak" on mitmetahuline strateegiamäng, mis pakub süvenemist nii worker placement kui deck building mehaanikaga. Kes väljub sellest Indiana Jones-likust seiklusmängust võitjana?

"ROOT" võib välja näha küll nunnu, aga nende toredate metsaelanike klannide vahel toimub tõeline võitlus, kus edu saadab kõige kavalamat.

Tõelisele "Catan" fännile on meil hinnaline maiuspala "Catan 3D". Hämmastavate detailidega imekaunis 3D versioon armastatud lauamängust tõmbab kahtlemata pilku ja pakub mängimisel nii visuaalset kui strateegilist naudingut.

Lauamäng Catan 3D

KINDLA PEALE MINEK

Klassika, mis ei lähe eales moest ning mille fännide hulk aina kasvab ja kasvab. Just äsja täitus lauamängul "Catan" 40 miljoni eksemplari müüginumber. Uskumatult vinge! Ilmselgelt on selles modernses klassikus midagi erilist. Kes proovib, see endale soovib.

 

Lauamäng Kvedlinburgi soolapuhujad

Mäng, mis meie silmis võib tulevikus tõusta samasugusesse kultus staatusesse, on "Kvedlinburgi soolapuhujad". See on imetore kogu pere strateegiamäng, mis ühendab endas mängleva kergusega õnnefaktori ja strateegilise mõtlemise. Üheskoos saavad mängida nii täiesti strateegiamängude osas ükskõiksed mängijad kui ka tõelised strateegiahundid. "Kvedlinburgi soolapuhujad" paneb teid üheaegselt oma õnne proovile panema, hasartselt riskima ning õnnejoovastust koostisosade kotist pimesi taga ajama. 

Lauamäng. Kaardimäng Saboteur

 

Kindlamast kindlam on, et eestlaste seas leidub vähe neid, kes "Saboteur" kaardimänguga tutvust pole veel teinud. See pisike kaardimäng toob igasse seltskonda elevust ja põnevust, leidmaks, kes teie seast püüab teisi saboteerida.

 

 

MÜÜGIHITID

Lisaks eelpool mainitud klassikutele leiab meie müügi edetabelist juba mitu aastat esikohalt täiesti geniaalse kaardimängu "The Mind" ja tema veel suuremat väljakutset pakkuva sõsar väljaande "The Mind Extreme". Neis mõlemis mängijad omavahel suhelda ei tohi, aga see ei tähenda, et mäng on surmtõsine. Oh ei, vastupidi! Mängijad peavad suutma üksteist mõista sõnade ning žestideta, samal ajal tegutsedes ühtse meeskonnana, et jõuda võiduni.

Lauamäng. Kaardimäng The Mind

Lauamäng Ainult Üks

Seltskonna- ehk peomängude pärl on "Ainult üks". See sõnade äraarvamise mäng paneb teid samuti kaasmängijatega koostööd tegema. Te aitate üheskoos kaasmängijal ära arvata ühe sõna. Kuidas? Selleks kirjutate oma tahvlile vihjeks samuti ainult ühe sõna. Tundub jube lihtne? Aga kui me ütleme sulle, et kõik ühesugused vihjed lähevad mängust välja enne kui arvaja neid näeb? Mhm, püüa olla originaalne ja kirja panna vihjesõna, mille peale teised ei tuleks, mis  ühtlasi on aga ometi piisavalt selge, et arvaja aru saab, mis sõnale vihjad.

Kõik põgenemistubade fännid on vaimustuses kui kuulevad, et nende lemmiktegevus on olemas ka lauamängu kujul. EXIT sari on põgenemistuba karbis. Mäng on triiki täis põnevaid ja peadmurdvaid mõistatusi. Iga mõistatuse lahendamine viib järgmiste mõistatuste juurde kuni lõpuks leiate pääsetee. Soovitame esimesena ette võtta "EXIT: Mahajäetud metsamaja" ja "EXIT: Salajane labor" ning seejärel liikuda järgmise raskusastme juurde "EXIT: Vaarao hauakamber" ja "EXIT: Surnud mees Idaeskpressis" seltsis. NB! EXIT sarja mängud on ühekordseks mängimiseks (mängukomponente kahjustatakse lahendamise käigus).

Lauamäng. Põgenemistoamäng EXIT

LASTE LAUAMÄNGUDE HITID

Lauamäng. Lastemäng Koostöömäng Outfoxed.

Lastega vanuses 5+ koos mängimiseks on kahtlemata täielik hitt “Outfoxed”. Mängijad kehastuvad detektiivideks ja peavad välja nuputama, milline rebane varastas ära auhinnatud piruka. Koostöömäng, mis hõlmab lisaks nupuga mängulaual liikumisele ja täringute veeretamisele ka vihjete otsimist ja tähelepanelikkust. Mängus on eriline asitõendikontrollija, mille abil saate leitud vihjeid kontrollida ning kahtlusaluseid välistada. "Outfoxed" mängivad õhinal nii juba pisut alla 5-aastased kui ka 8-aastased ja mis seal salata, isegi täiskasvanutel on seda põnev mängida (päriselt ka, see on mäng, mida sa tõesti viitsid koos lastega mängida).

 

Lauamäng. Lastemäng Speedy Roll

Alates 4. eluaastast (tegelikult võib sobida ka juba varem) on kindla peale minek "Speedy Roll". See 2020. aastal Kinderspiel des Jahres (lauamängude Oscar) võitnud lauamäng on innovatiivne, lõbus ja lihtsalt nunnu. Eriti äge on, et mängu saab mängida nii võistluslikus vormis kui ka koostöömänguna. Veeretage tennispallikujulist siili ning noppige sellega metsasaaduseid. Mängust on pisut rohkem juttu selles blogipostituses.

 

MÄNGUTARVIKUD, KOGUMISKAARDID ja ÕUEMÄNGUD

Lisaks lauamängudele on meie valikus rohkelt erinevaid mängutarvikuid, kogumiskaardimänge, õuemänge, miniatuuride värvimisvahendeid ja muud põnevat.

Meie enimmüüdud toodete hulgast leiab veel kogumiskaardimängud "Pokémon""Magic: The Gathering""Yu-Gi-Oh!"

Muidugi on üks kõige populaarsemaid tooteid meie valikus kaardikiled. Lauamängusõbrad hoolivad oma mängudest ja soovivad nende värsket välimust säilitada ning kaitsa oma lauamängude kaarte nii pillatud jookide, rasvaste näppude kui muude õnnetute juhtumite eest. Kaartide kaitsekiled "Arcane Tinmen" ning "Dragon Shield" kaardikiled kaitsevad ja hoiavad su lauamänge.

Miniatuuride austajatele leidub meil nii miniatuure kui nende värvimiseks vajalike tarvikuid ning värve (Citadel, The Army Painter).

Soojad ilmad käivad käsikäes üha rohkem õues aja veetmisega. Et aega lõbusalt sisustada, haarame ikka mängude järele. Õuemängude seast leiad midagi nii rahulikule kulgejale (Number KUBB, KUBB ehk viikingi male, redelgolf ehk Spin ladder), energilisele võistlushimulisele mängijale (Spikeball, kroket, Throw Throw Burrito õueversioon) kui ka põnevust otsivale lapse(meelse)le (Waboba tooted - põrkepallid, lendavad taldrikud jpm). 

Õuemängud. KUBB. Thro Throw Burrito. Waboba.

Eelmine Lauamängude terminoloogia ja mehaanikad
Järgmine Mängud õppetöös: "EXIT: Salajane labor"

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli