Jäta vahele
KINGIIDEED: PEOLOOMADELE

KINGIIDEED: PEOLOOMADELE

Parimad peomängud? Nuputad kingitust tõelisele seltskonnahingele või otsid mängu, millega oma jõulupühade koosviibimised muuta mängulisemaks? Koondasime kokku seltskonnamängude soovitused, mis muudavad õhtud meeldejäävaks. Sel korral jätame välja eestlastele juba tuntud peo- ja joogimängud ning vaatame hoopis natuke lõbusamaid ja omanäolisemaid mänge.

Codenames ja Codenames Pictures

Kas suudate teha end teistele mõistetavaks vaid ühe sõna ja numbriga?

Sõnamängus "Codenames" võistlevad kaks meeskonda selle nimel, kes saab esimesena ühendust kõigi oma agentidega. Selleks tuleb anda meeskonnakaaslastele vihjeid. Vihjata tohib vaid ühe sõna ja numbriga, sõna millega võib viidata mitmele koodnimele ehk sõnale mängulaual ja number mitmele sõnale vihjad. Näiteks "vesi 3" tähendab, et vihjad laual kolmele sõnale, mis seostuvad veega. Seejärel püüavad meeskonnakaaslased arvata ära õiged koodnimed, püüdes samal ajal vältida vastasmeeskonna agente. Loomulikult soovivad mõlemad meeskonnad vältida salamõrtsukat, kelle otsa sattumine toob kaasa kohese kaotuse.

"Codenames Pictures" mängu põhimõte on täpselt sama, kuid laual olevate sõnakaartide asemel on kaartidel erinevad sürreaalsed illustratsioonid, millele vihjeid ja seoseid leida.Seltskonnamäng Codenames ja Codenames Pictures

Ainult üks

Kui soovite mängida midagi sõbralikumat ja vähem võistluslikku, sobib teile hästi lauamäng "Ainult üks". See on lõbus seoste loomise mäng, kus mängijad teevad koostööd ja püüavad koguda võimalikult palju punkte.

Valige, kes teist asub esimesena sõna mõistatama. Sel mängijal tuleb tõmmata kaardipakist pimesi üks kaart ning öelda üks number. Valitud numbrile vastab kaardil üks sõna, mida teised mängijad püüavad sõbrale selgitada. Selleks kirjutavad nad tahvlile ühe sõna, mis seostub neile kaardil oleva sõnaga. Kui kõik on kirjutamise lõpetanud, avalikustavad sõnu kirjutanud mängijad need üksteisele. Kõik korduvad sõnad kõrvaldatakse mängust ja järele jäävad vaid kordumatud vihjed. Mängitakse 13 vooru, mängijad püüavad saada punkti iga vooru eest.

See on suurepärane peomäng avastamaks seoste loomise imelist maailma ning ideaalne viis harjutamaks paar-kolm sammu ette mõtlemist! Ja pidage meeles, et mängu lõpus teenite punkte kõik koos! Kedagi ei jäeta maha!

Seltskonnamäng Ainult Üks

KLUSTER

"Kluster" on mäng, mida mainimata jätta ei saa, sest enam lihtsamate reeglitega mängu pole olemas. Selle lihtsus ja põnevus on meie mängusõbrad täielikult ära võlunud. Lihtsalt võta magnetid ja aseta neid nöörist moodustatud ringi. Aga ole ettevaatlik! Seal juba asetsevad magnetid on kerged sinu asetatu külge haakuma ning kui see juhtub, pead kogu puntra üles korjama! Võidab mängija, kes esimesena oma magnetitest lahti saab.

Uskumatult lõbus, tõeliselt lihtne ja siiski täis strateegiat! Kluster lauamäng

Spyfall 2

Pange proovile oma järeldus-, jälitus- ja tüssamisoskus! Teie seas on spioon või isegi kaks! Püüdke nad kinni enne, kui nad teid üles leiavad!

"Spyfall 2" on lõbus peomäng neile, kes peavad lugu salajastest ülesannetest või rollimängudest, kuid keda ei paelu öösel oma sõpradele otsa peale tegemine nagu mõned mängud seda eeldavad.

Mängu alguses saab iga mängija asukoha- või spioonikaardi. Spiooni ülesanne on koguda piisavalt infot, et sulanduda teiste mängijate hulka ja tuvastada nende asukohad. Ülejäänud mängijate eesmärk on spioon enne nende jälile jõudmist paljastada. Selleks küsitakse üksteiselt vabas vormis küsimusi. Mängu konks on selles, et igaüks kehastab oma asukohas kindlat rolli, mis võib mõjutada antud vastuseid. Kui olete näiteks loomaaias ja teilt küsitakse, kas teile meeldib seal olla, sõltub teie vastus paljuski sellest, kas te olete loomaaeda külastav laps või loomaaia koristaja.

Võtke appi kavalus, küsige õigeid küsimusi ja ärge avalikustage liiga palju!Lauamäng Seltskonnamäng Spyfall2

HELLAPAGOS

Koostöömäng, mis on koostöömäng vaid nii kaua kui mängijad seda otsustavad. Kuidas nii?

Lauamängus "Hellapagos" võitlevad mängijad kõrbesaarel ellujäämise nimel ja ehitavad põgenemiseks parvesid enne, kui orkaan neid laastab. Lisaks parvede ehitamisele peate te koguma ka joogivett ja toitu… koostöös tundub see ju lihtne?! Aga kui vihma üldse ei saja ja teil pole piisavalt joogivett kogutud, et parve ehitades ellu jääda... Siis ilmuvad teie seltskonnast välja reeturid, ning algsest koostööst saab võitlus ellujäämise nimel.

Millest sina üksikule saarele jäädes alustaksid... joogivee otsimisega, toidu leidmisega, parve jaoks materjali kogumisega või uudistaksid, mida põnevat laevavrakilt leida võib? Mängi ja saad teada, mida sina ellujäämiseks ette võtad.

Mängul on ka laiend uute karakterite, sündmuste ning varanduse kaartidega - "Hellapagos: They're No Longer Alone".Seltskonnamäng Hellapagos

THROW THROW BURRITO

Mäng, mis toob endaga kaasa mõnusalt naerukilkeid täis kaose, on "Throw Throw Burrito". Sõbralik kaardimäng või meeleolukas rahvastepallilahing? Mõlemad koos! 

Tavaliste kaartide kolmikud teenivad sulle punkte, eriliste lahingukaartide kolmikud aga kuulutavad kõigi mängijate vahelise burrito-sõja, kõrvalistujate vahelise burrito-kakluse või hoopis väljakutse duellile! Jah, duellile. Valitud mängijad seisavad seljad vastamisi, kõnnivad teineteisest kolm sammu eemale ja pööravad taas ümber ning lennutavad teineteise suunas burritod.

Proovige ja te ei kahetse. Südamest naermine garanteeritud.Throw Throw Burrito

KLASK

"Klask" on kiire ja lihtsate reeglitega lauaga piirduv spordimäng. Ideaalne meelelahutus peole. Kõik tahavad proovida ja Klaski lahinguid pidada. Sobib imehästi ka näiteks turniiri korraldamiseks. Uskumatult kaasahaarav Taanis loodud lauamäng paneb vere pulbitsema igaühel! Seltskonnamäng KLASK

COCONUTS

Mängus "Coconuts" heidavad mängijad erilise ahvikujulise katapuldiga kookospähkleid laua keskel olevatesse topsidesse. Kui kookospähkel maandub topsi, on tops sinu, nii moodustavad mängijad enda ette topsidest püramiidi. Mängija, kes esimesena moodustab kuuest topsistt koosneva püramiidi, võidab. Kuid sa pole kunagi kaitstud, sest kui mõne teise mängija kookospähkel maandub sinu topsi, napsab ta selle endale. 

Lõbus, tempokas, humoorikas ja annab mõnusa võistlusmomendi.Osavusmäng Coconuts

What Do You Meme?

"What Do You Meme?" on TikToki sensatsioon, mille võidukäik ei rauge. Vali originaalversiooni ja TikToki versiooni vahel. Kui kingisaajal on juba põhimäng olemas, siis kingi hoopis põnev laiend, et mängu värskust tuua. "What Do You Meme?" on seltskonnamäng, mis kaob meie riiulitel silmapilguga.

What do you meme seltskonnamäng

Black Stories

Me kõik teame ja armastame salapäraseid lugusid, mida vesteti pimedatel ja tähistel suveöödel lõkke ümber! Vahel hakkas mõni sõber pajatama mõnd veidi sünget ja kummalist lugu ning teistel tuli küsida küsimusi ning mõistatada, mis juhtus ja kuidas juhtus. Kui teiegi meenutate heldimusega sellist loovestmist või tärkas teil selle vastu huvi, leiate meilt mängu, mis sobib teile kui valatult!

Kaardimängust "Black Stories" leiate 50 salapärast juhtumit, mida saate lahendada koos sõpradega! 

Mängu saab mängida autos, lõkke ääres, katusel või mujal, kus teil on võimalik hoida käes mängukaarti ja sellel olevat teksti teistele kõva häälega ette lugeda. Kaardi ühel küljel on loo lahendus ning teisel mõistatus koos pildiga. Üks mängija valitakse mängujuhiks. Tema teab kogu lugu, kuid avalikustab teistele vaid kaardi vastasküljel oleva mõistatuse. Teiste mängijate ülesanne on küsida mängujuhilt loo lahendamiseks kas-küsimusi.

Mängu algse idee järgi teevad mängijad koostööd, kuid kui ihkate üksteisest mõõtu võtta, tehke mängust võistlus ja kuulutage võitjaks enim lugusid lahendanud mängija!

Kui teie esimene „Black Stories“ kaardipakk kahaneb liiga kiiresti, ärge muretsege, selles sarjas on mänge piisavalt!Black Stories kaardimäng

Enne kui otsad kokku tõmbame mainime siin veel ära eestlaste seas laialt levinud peo- ja joogimängud: Exploding KittensCard Against Humanity, Shit HappensPeokäivitaja, Reaalsuskontroll ja ÄSK.

Eelmine KINGIIDEED: LAUAMÄNGURITELE
Järgmine KINGIIDEED: lauamängud üksi mängimiseks

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli