Jäta vahele

CARCASSONNE EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

Maailmakuulus strateegiamäng Carcassonne pakub põnevat seiklust kogu perele.  Mängijad saavad ehitada linnu, põlde, maanteid ja kloostreid, asetades ruudukujulisi kaarditükke ja luues iga kord ainulaadse mängulaua. Carcassonne'i võlu peitub lihtsas, aga haaravas mängumehaanikas. Mängijad võivad kuulutada linnu, maanteid, kloostreid ja põlde enda omadeks, asetades neile mängunuppe. Mida suurem ja arenenum on Sinu territoorium, seda rohkem punkte saad.

Brain Games korraldab lauamängus "Carcassonne" Eesti Meistrivõistlusi. Eesti Meister saab õiguse esindada Eestit rahvusvahelisel tiitlivõistlusel.

DSC09357.jpg__PID:c780cc42-8786-43b2-a1e7-ca67f26df816

2024 EESTI MEISTRIVÕISTLUSED TOIMUVAD 27. APRILL EESTI RAHVUSRAAMATUKOGUS

MEISTRIVÕISTLUSTE PROTSESS JA REEGLID

KVALIFIKATSIOONIMÄNGUD

Turniir koosneb kahest osast: kvalifikatsioonivoorudest (5) ja play-offidest. Kvalifikatsioonivoorud mängitakse Šveitsi viigipõhimõttel.

Kui meistrivõistlustel osalejate arv on paaritu arv, siis osaleb valikvoorudes ka üks "reservmängija" korraldajate poolt.

Esimeses voorus jagatakse mängijad juhuslikult kahe kaupa laudadesse.

Ülejäänud voorudes järjestatakse mängijad tulemuste järgi, mängides kõige sarnasema punktiarvuga mängijaga.

Kvalifikatsioonimängude paremusjärjestus:
Kvalifikatsioonimängudes läheb arvesse võitude arv (viigimängijad saavad igaüks 0,5 punkti)

POOLFINAAL JA FINAAL

Peale viit kvalifikatsioonimängu mängivad kaheksa paremat mängijat veerandfinaalmängudes:

• Laud 1: 1. koht 8. vastu;
  • Laud 2: 2 vs 7;
  • Laud 3: 3 vs 6;
  • Laud 4: 4 vs 5.

Veerandfinaalmängude võitjad mängivad poolfinaalmänge (1. veerandfinaal tabeli võitja vs 4. võitja, 2. veerandfinaal tabeli võitja vs 3. võitja).

Poolfinaalide võitjad mängivad esikohale, kaotajad 3. koha peale.

Finaalmängu võitja võidab peaauhinna ning esindusõiguse 2024. aastal CARCASSONNE MAAILMA MEISTRIVÕISTLUSTEL.

MÄNGUREEGLID

Kõikides voorudes mängib igas lauas kaks mängijat.
Kõik voorud mängivad põhimängu ilma laiendusteta, seega 72 ruuduga mäng.
Esimeses voorus alustab mängu arvuti poolt juhuslikult valitud mängija, teistes voorudes kõrgeima asetusega mängija.

Mängu ajalimiit on 15 minutit mängija kohta, mida juhitakse malekellade abil. 15 minuti limiit on täiesti piisav, et mäng normaalselt läbi mängida ja see garanteerib, et sündmus järgib ajagraafikut. Kui mängija ületab talle määratud 15 minutit, on ta mängu kaotanud null punktiga, samal ajal kui tema vastane skoorib lõpetamata alade eest vastavalt lõplikele punktiarvestus reeglitele.

Mängulaud on territooriumi loomulik piir. Kui mängija soovib, võib ta kõik kuvatavad ruudud servast kaugemale nihutada, et teha ruumi paigutatavale ruudule. Kui aga välja laius on saavutanud maksimumsuuruse, ei saa selle servadesse uusi välju "kinnitada".

Vigade kontrolli eest vastutab vastasmängija. Näiteks kui ta ei märka, et ruut on paigutatud nii, et selle üks serv ei ühti, aga ta on oma ruudu juba mänguväljale lisanud, siis viga enam parandada ei saa. Sama lugu on figuuri paigutamisega alale, millel on juba teine kujund. Erandiks on see, kui pole märgatud, et territoorium on juba varem lõpetatud. Sel juhul võib voorust välja jäänud mängija oma mehe väljakult eemaldada ja punkte lugeda.

Mängu ajal on keelatud kasutada igasuguseid abivahendeid, et meeles pidada, mis ja mitu ruutu mängus on. Kui tahad jälgida ja teada saada, kas konkreetne ruut on veel alles või mitte, siis tuleb enne turniiri kõik ruudutüübid ja nende arv pähe õppida.

DSC09779.jpg__PID:7f8f3bf1-d20f-4fc2-8157-2ef52692d29a

Vastase käigu ajal saate valida ja vaadata oma järgmist kaarti. Peab olema selge, millise olete valinud.

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust: eleri@brain-games.com

MEISTRIVÕISTLUSTE AUHINNAD

Top2.png__PID:558f0e84-45fe-4e85-9e71-419edd0489df

Brain Gamesi 50€ kinkekaart

Top1.png__PID:dd6ffdf5-4980-45cd-99b5-3f29abe8b286

Brain Gamesi 75€ kinkekaart + võimalus esindada Eestit 2024. a Carcassonne maailmameistrivõistlustel Saksamaal

Top3.png__PID:e00aca8d-3b19-4414-8ed7-69d61372e5ac

Brain Gamesi 35€ kinkekaart

OSALEMINE

Carcassonne'i EMV pilet

€10,00

Registreerimine on avatud kuni KUUPÄEV 23:59. Eelregistreerimine ning pileti soetamine on kohustuslik. Kohapealset registreerimist ei toimu

Kohtade arv meistrivõistlustel on piiratud, seega ära lükka registreerimist viimasele hetkele!

Märgi end osalejaks ka FACEBOOKi ürituse lehel!

OSTAN
Carcassonne'i Eesti meistrivõistlused toimuvad sel aastal 27. aprillil Rahvusraamatukogu väikeses majas (Narva mnt 11, Tallinn). Tule võistlema ning veeda üks tore päev koos teiste Carcassonne'i fännidega!

Eesti meister saab lisaks põnevatele auhindadele õiguse esindada Eestit 2024. a Carcassonne maailmameistrivõistlustel, mis leiab aset oktoobris Saksamaal.