Jäta vahele
Veeda mõnusalt aega koos perega

Veeda koos perega mõnusalt aega lauamänge nautides!

Tähistades maikuu kolmandal nädalal rahvusvahelist perepäeva, ei kõla peaaegu miski paremini kui üheskoos põnevate lauamängude mängimine. Olenemata perekonna suurusest, vanustest ning mängimise kogemusest leiab Brain Gamesist just sobiva! 

Kaasaegne klassika

Kui lauamängude maailm on veel sinu jaoks uus ja otsid head mängu, millest alustada, siis meil on mitmeid lihtsamaid vahvaid mänge, mis pakuvad lõputult põnevust. 
Üks klassikalisemaid lauamängudest on kaasahaarav “Carcassonne”. Mängu reeglid on üsna lihtsad - enda mängukorra ajal pead:
  1. Võtma mängutüki ning asetama selle lauale,
  2. Soovi korral aseta mängunupp asetatud mängutükile,
  3. Kogu punkte lõpetatud teedest, linnadest ning kloostritest.
Iga mängimise kord luuakse unikaalne mänguala, seega on mäng iga kord erinev. Lisaks on “Carcassonnel” 10 laiendust, millest igaüks toob hinnatud mängu midagi uut.
Carcassonne Brain Games

Mõni kuu tagasi jõudis riiulitele põnev ja kiire peremäng “Draftosaurus”. Selles mängus peavad mängijad looma unikaalse sauruste pargi ning koguma nii palju punkte kui võimalik. 

Draftosaurus Brain GamesMängu alguses võtavad kõik mängijad kotikesest kuus puidust dinosauruse  kujukest. Iga mängija valib nendest ühe ja asetab oma aedikusse. Aga ole tähelepanelik otsustamisel, milliseid sauruseid omavahel kokku paned! Kui kõik mängijad on oma saurused aedikutesse jaganud, annavad nad oma ülejäänud sauruste kujukesed järgmisele mängijale. Sellisel viisil peavad mängijad igal korral valima uute dinosauruste seast, millist järgmisena käia. Väga lihtne ja põnev mäng, mille saab selgeks mõne minutiga.

Kui sinu perele meeldivad trikid ja ootamatud olukorrad, siis sobib teile “Saboteuri” sarjast uusim mäng “Saboteur: The Dark Cave”.

Saboteur: The Dark Cave Brain GamesIga mängija saab endale salajase klannikaardi, seega sa ei tea milline mängija kuulub sinu tiimi ja keda usaldada.  Erinevalt klassikalisest “Saboteurist”, on  pöialpoisid juba kulla leidnud, aga nad peavad leidma tee kaevandusest välja. Kas just sinu klannil võib see õnnestuda? Ja oluliseim, kas just sinu klann põgeneb suurima kullakuhjaga?

Selle aasta suurim uustulnuk Baltikumis on kaardimäng “Karakum”, mis on avaldatud Brain Gamesi poolt ja toodetud Lätis! “Karakumis” koguvad mängijad ressursse, mida vahetada hiljem kaamlite vastu. Kuid selles on konks - mängija saab vankri külge lisada ainult kaamli, mille värv või väärtus on samasugune eelmisele kaamlile. Vahva ja kiire tempoga strateegiamäng, mida on lihtne ka endaga kaasa võtta!

Brain Games peremängud

Kogemustega peredele

Perel, kes mängib tihemini lauamänge, on võimalus valida juba keerukamaid mänge. Järgmise taseme mängudega kaasneb rohkem strateegilisi otsuseid, mis pakuvad mängijatele põnevaid väljakutseid.

Kvedlinburgi soolapuhujad Brain Games

Need, kellele meeldivad põnevus ja sellega kaasnevad riskid, soovitame lauamängu “Kvedlinburgi soolapuhujad”. Selles mängus peavad mängijad koguma endale nii palju koostisosamärke kui võimalik, kuid vaata ette - kui kogud liiga  palju sobimatuid koostisosi, võib sinu imejook kõlbmatuks muutuda! Mängijad peavad otsustama, kas oma õnne tasub katsetada viimase piirini.

Iga vooru lõpus ostavad mängijad uusi koostisosi, mida kotikesse lisada. Uutel koostisosadel võivad olla omadused, mis muudavad imejoogi valmistamise veelgi põnevamaks.

Tiivulised Brain Games

Varajastel kevadhommikutel võib kuulda imeilusat linnulaulu. Kui soovid luua just sellist õhustikku ka mängulauale, sobib selleks kõige paremini “Tiivulised”. Kogu toitu, meelita uusi linde oma looduskaitsealale ja võida mäng!

Lisaks saab laadida alla äppi “Wingsong”, millega skanneerida linnukaardid ja kuulata vastavalt linnule tema laulu.

Kui otsid uut mängu, mida perega koos mängida, siis tasub pilk heita “Living Forest” mängule. Olles riiulitel leitav ainult pool aastat, on see mäng kogunud Baltikumis palju populaarsust. See on strateegiamäng, milles mängijad võitlevad kurja metsavaimu vastu, äratades üles metsavalvur, istutades puid või kustutades leeke. “Living Forestil” on imeilusad kaardid ja äärmiselt põnevad võiduviisid, et päästa maagiline mets.

Brain Games peremängud

Pered, kus kasvavad pisemad

On arusaadav, et sündides ei saada koheselt kogenud lauamängijaks. Paljudes peredes on ka pisemad, kelle jaoks lauamängude maailm on veel täiesti avastamata. Kui peres on kasvamas väiksed lapsed, ei tähenda see, et ka vanematel ei võiks olla nendega lauamänge mängides põnev.

“ICECOOL” on mäng pingviinidest, mis sobib nii väiksematele kui ka suurematele. Mängijad peavad kasutama osavalt näpunipsu, et saata pingviinid läbi erilise koolimaja söögivahetundi. 

Mängureeglid on imelihtsad, aga et olla parim nipsutaja - see võtab aega! Õpi ära parimad pingviinide nipsud ning proovi läbi saada mitmest uksest või hüppa koguni üle seinte.

“ICECOOL” on võitnud ka parima lastemängu disaini tiitli 2017. aastal.

ICECOOL Brain Games

Peredesse, kuhu kuuluvad eri vanuses lapsed, soovitame vahvat koostöömängu “Outfoxed”, milles lapsed peavad koos tegutsema mängu väljakutsete vastu. See on mäng, mida on ka vanematel vahva mängida! Kui tahta veeretada midagi peale täringu, siis sobib selleks ideaalselt mäng “Speedy Roll”, milles saab veeretada hoopis kohevat palli.

Speedy Roll Brain Games

Väiksematele mõeldud kaardimängudest soovitame “Zing-a-Zami”, mis on samuti Brain Gamesi poolt avaldatud. Kiire tempoga õnnemäng, milles on armsad maagilised olendid, mis on joonistatud Leedu kunstnike poolt.

Brain Games peremängud

Mängud väiksematele peredele

Kui peresid seostatakse tihtipeale vanematega, kellel on mitu last, siis alati see nii siiski pole. Perele, kuhu kuulub 2-3 liiget, on meil ka toredaid lauamänge!

Codenames Duet Brain Games“Codenames Duet” on kahele mängijale mõeldud versioon tuntud seltskonnamängust 
“Codenames”, kus mängijad peavad koos leidma kõik märksõnad nii väheste kordadega kui võimalik.

 

 

Kuritegude ja nuputamise fännidele soovitame “EXIT” sarja mänge, mis on tehniliselt lauamänguvormis põgenemistuba. Mängijad peavad lahendama põgenemiseks erinevaid mõistatusi. “EXIT” mänge on saadaval erinevaid põnevaid versioone eri teemade ja raskusastmetega.

Kindlasti ei saa mainimata jätta “MicroMacro: Krimilinna”, mis on kooslus detektiivi ja “Kus on Wally?” temaatikast. Mängulauaks on hiiglaslik linnakaart, mis näitab mitmeid sündmuseid eri ajahetkedel. Ülimalt unikaalne mäng, mis haarab nii alustavaid kui ka edasijõudnud lauamängureid.

MicroMacro: Krimilinn Brain Games

Kas soovid ühe oma perekonnaliikmega pidada maha põneva duelli? Siis on ideaalseks mänguks “7 Wonders Duel”, mis on versioon suurest ja menukast “7 Wonders” mängust. Neile, kellele meeldivad täringud, soovitame lauamängu stiilis veereta ja kirjuta “Clever”, kus mängijad peavad täitma ruudustikku keerukate ahelreaktsioonidega. 

Brain Games peremängud

Pole vahet, kas sul on suur või väike pere, noored või vanad pereliikmed, meil on teile suures valikus mänge! Kui sa pole siiski veel suutnud otsustada, mine julgelt meie kauplusesse ja küsi nõu meie toredatelt müüjatelt! Nad aitavad hea meelega leida kõige sobivamat mängu, mis tooks rõõmu kogu perele!

Eelmine Purple Witty Fox: Uus Brain Gamesi loodud puslesari
Järgmine Lauamängud kahekesi mängimiseks

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli