Jäta vahele
Milline Brain Gamesi lauamäng valida?

Milline Brain Gamesi lauamäng valida?

Otsid endale uut lauamängu, üritusele seltskonnamängu, mida üheskoos naerupahvakute saatel mängida, lastele ekraanidele paeluvat vaheldust või hoopis soovid kinkida midagi, mis pakuks põnevust kodustes tingimustes? Midagi, mis tooks sõbrad ja pere kokku ja paneks särama nii laste kui täiskasvanute silmad?

Lauamäng on suurepärane valik!

Suurele perele või sõpruskonnale on mõnusaks lauamänguõhtuks valik suur.

Lõbus õhtu on garanteeritud on kiire ja kaasahaarava sõnamänguga “Ainult Üks”. Üheskoos aidatakse ühel mängijal ära arvata etteantud sõna. Kõik mängijad kirjutavad salaja ühesõnalise vihje. Püüa olla originaalne, sest samasugused vihjesõnad langevad mängust välja!

Lauamäng Ainult Üks

"Spyfall2" on ainulaadne seltskonnamäng, milles sul on võimalus olla spioon ning mõistatada, mis sinu ümber toimub. Tundub lihtne! Kas ikka on?

"Codenames" mängude sarjas leidub koguni kolm muhedat mängu - "Codenames" (kaartidel sõnad), "Codenames Pictures" (kaartidel illustratsioonid) ning "Codenames Duet" (sõnadega versioon kahekesi mängimiseks). "Codenames" mängud toovad seltskonda võimaluse teha tiimitööd, püüda olla sõpradest osavamad arvajad, eriti kavalad vihjajad ja lihtsalt itsitada kui teisel tiimil läheb arvamisega täitsa puusse ning koperdavad mängu lõppu kuulutava kaardi otsa.

Codenames lauamäng. Kogu sari.

"MicroMacro: Krimilinn" toob teid kokku ühe hiigelsuure mustvalge koomiksistiilis kaardi ümber. Üheskoos hakkate lahendama ümbrikutes leiduvaid mõistatusi - erinevad kriminaalsed juhtumis, mis on leidnud aset selles kaardil kujutatud linnas. Ajage näpuga järge, kus tegelane käis, mis sel teekonnal toimus ja kes pani kuriteo toime.

MicroMacro Krimilinn lauamäng

Põgenemistubade fännile on mõnusaks kingituseks "EXIT põgenemistoamängud". Mis on põgenemistoamäng? See on põgenemistuba karbis, kus mängijate eesmärk on erinevaid mõistatusi lahendades põgeneda nendele püstitatud väljakutsest.

Lauamäng on investeering sinu vabasse aega ja lahutab su meelt aastaid.

Auhinnatud koostöö kaardimäng “The Crew” on näide sellest, et hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks.

Mängijate ülesandeks on astronautidena minna kosmoseseiklusele, et leida päikesesüsteemi äärealadel paiknev üheksas planeet. Seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina keerulisemaks! 

Kaardimäng The Crew

Otsid midagi kiireks mänguks? "Sushi Go!" on tempokas kaardimäng, kus kaardipakid on pidevas ringluses ja kogud neist endale parimaid sushisid. 

Lauamäng kaardimäng Sushi Go

 6.Võtab! ja Game Of Trains” on vahvad kaardimängud, milles on vaja lisaks enda käigule mõelda, mida võiksid teha kaasmängijad ja seejärel nad üle kavaldada!

6.Võtab! on ühtviisi põnev nii kahekesi kui kümnekesi mängides ja mahub kas või taskusse!

Kaardimängudest soovitame kindlasti ka koostöömängu "The Mind". Selles geniaalses ja lõbusas mõtete lugemise mängus ei tohi te omavahel midagi arutada ega mingit informatsiooni vahetada, kuid see töötab siiski  - ainult teie meelte abil. Kui "The Mind" on vallutatud, tasub käsi sirutada "The Mind Extreme" järele. Selles järjes lisanduvad pimesi mängitavad tasemed, ühe kasvava kuhja asemel ka kahanev kuhi ning oi kui palju naljakaid olukordi.

The Mind kaardimäng. Raskem versioon The Mind Extreme.

Kui armastad UNO kaarte, aga eelistad pigem rohkem strateegiliselt oma käike ja voore läbi mõelda ning loobuksid meeleldi "võta neli kaarti" karistustest, siis pööra pilk "LAMA" poole. Kontseptsioon on sama, mäng on pisut sügavam.

Kaardimäng LAMA

Ka kogenud lauamängur leiab Brain Gamesi valikust uue lemmikmängu. Meil on suur valik strateegiamänge nii eesti- kui inglise keeles.

2022. aasta parima strateegiamängu tiitliga pärjatud "Living Forest" pakub rohkelt silmailu ja põnevat võistlusmomenti. Mängu võitmiseks on mitu võimalust, nii et igaühel on oma strateegia, mis muudab mängu veelgi põnevamaks, ning selle üha uuesti mängimine saab olema sama huvitav kui seda esimest korda mängida. Päästa mets ja selles kasvav püha puu Onibi armutute leekide eest!

Lauamäng Living Forest

Kui “Catan” on juba rohkelt mängimist leidnud, siis tasub vaheldust otsida “Stone Age” seltsis.

Ressursside haldamise mäng, kus mängijate eesmärk on oma tööliste, varude ja tööriistade abil ehitada tsivilisatsiooni. Nauditav strateegiline mäng nii kahele, kolmele kui neljale mängijale.

Lauamäng Stone Age 

Maailmas peremängude edetabelis esikohta juba mitu aasat hoidnud kogu pere strateegiamäng "Tiivulised" on leidnud ka Eestis sooja vastuvõtu ning võidab järjest südameid. Imekaunis ja lummavalt põnev, kuni mängu lõpuni ei tea keegi, kes võitjaks saamas on.

Lauamäng Tiivulised

Lauamäng, mis esmapilgul ei pruugi sinu huviorbiiti sattuda, aga väärib sinu tähelepanu kohe kindlasti, on "Kvedlinburgi soolapuhujad". Selles mängus võtate kõik võlujoogi pruulijate rolli, ostate erinevaid koostisosi ja keedate oma salaretsepti. Kuidas? Koostisosade žetoonid kogute oma riidestkotikesse, kust igal voorul igaüks tõmbab pimesi žetoone. Ole ettevaatlik, liiga palju ühte koostisosa ning sinu pada lendab õhku. Aga mõnikord on riskimine liiga ahvatlev. Kas suudad õigel hetkel end peatada?

Lauamäng Kvedlinburgi soolapuhujad

Lauamäng "Clever" puhub värskuseiili sisse täringumängudesse. Veereta täringuid, mõtle hoolega ja vali oma täringud käigul targasti, sest kaval olles käivitad oma mängulehel ahelreaktsioonid, mis toovad võidupunktid sinuni. Sõltuvustekitav, sest iga mänguga muutub ahelreaktsioonide ettenägemine selgemaks ja püüad üha ambitsioonikamaid kombinatsioone luua.

Clever täringumäng

Lauamänge leidub igale vanusele ja maitsele!

Mitmekülgselt arendavaks mänguks on 3+ vanusele mõeldud “Mõmmid ja maasikad”. Areneb peenmotoorika, laps õpib loendama, võrdlema, arvutama, tundma paremat ja vasakut poolt ning seda kõike nautides saamise ja jagamise rõõmu.

Ka "Micons" pakub palju õppimise rõõmu, aga seda loomulikult läbi mängu. Samuti alates 3. eluaastast mõeldud kaardimäng, kus tuleb leida sinu kaartidel ja laua keskel oleval kaardil kujutatud piltide omavahelisi seoseid. Kolmnurkne, sinist värvi, terav, magus jne, kõik saab selgeks.

Lastemäng kaardimäng Micons

Kui soovid mängida koos lapsega ja ei taha mängida alla oma võimete piiri, siis on parim valik koostöömäng nagu "Farm Rescue". Selles mängus on lastel kindel eelis... mälumaht! Kui kõik loomaruudud on pildiga alaspidi või farmer saab hundi kätte, võidavad mängijad kõik üheskoos ja päästavad farmi! Hurraa!

Lauamäng Farm Rescue

Kui peres on "Carcassonne" fänne, aga pisemad pereliikmed veel pisut liialt noored, siis alates 4. eluaastast on "Carcassonne Junior" ideaalne valik. Säilib klassiku mängumehaanika, aga punktide lugemine on tunduvalt lihtsam ning kõik maastikuruudud sobituvad üht või teistpidi omavahel kokku. Tee lõpetamisel saavad oma mängunupu sinna asetada need, kelle värvides tegelased ruutudel kujutatud on.

Vanemate lastega saab vaadata juba mitmekülgsemate peremängude poole.

Lastega vanuses 5+ koos mängimiseks sobib väga hästi “Outfoxed”. Mängijad kehastuvad detektiivideks ja peavad välja nuputama, milline rebane varastas ära auhinnatud piruka. Mõnus koostöömäng, mis hõlmab lisaks nupuga mängulaual liikumisele ja täringu veeretamisele ka vihjete otsimist ja tähelepanelikkust. 

Lauamäng Outfoxed

Täiesti uudse mängukogemuse annab seiklusraamat "Rüütlid". See ühendab endas koomiksi ja mängu, kus mängija rändab läbi loo lehekülgede ning sõltuvalt sellest, milliseid vihjeid ta leidis ning missuguseid otsuseid teeb rullub seiklus lahti.

Seiklusraamat Rüütlid

Kui mängijatele meeldib rahulikult mõtiskleda, siis sobib hästi eespool mainitud tänapäeva klassikaks kujunenud “Carcassonne”. Mängijad asetavad lauale maastikuruute, mille nad võivad hõivata oma mängunupuga. Kui sa ehitad valmis tee, linna või näiteks kloostri, saad võidupunkte. “Carcassonnel” on ka palju laiendeid, millega väljakutset suurendada ja tuua mängukäiku vaheldust. Kel "Carcassonne" juba repertuaaris olemas, saab mängule põnevust tuua mängulaienditega.

Lauamäng Carcassonne

Uudse mehaanikaga peremäng, mis arendab ettemõtlemise oskust on “Planet”. Mängijad panevad mängu käigus kokku oma planeedi. Maastikutükke valides jälgi, et elutingimused sobiksid võimalikult paljudele loomadele. Magneetilise planeedi ja tükkidega mäng ei jäta külmaks ühtki looduse- ega loomasõpra!

Kui sinu pere soovib mängida tempokat tegevusmängu, siis sobivad hästi “ICECOOL”, “Klask!” ja "Coconuts".

“ICECOOL” on auhinnatud nipsutamismäng, kus mängijate eesmärk on pingviine sõrmenipsuga võimalikult osavalt uisutama panna! Kindlasti mäng, mis lisaks lastes elevuse tekitamisele haarab kaasa ka isad ja emad!

Lauamäng ICECOOL

“Klask on elevust tekitav magneetiline mäng, kus mängijad juhivad oma ründajat mängulaua alt ning eesmärk on koguda 6 võidupunkti. Püüdes palli vastase väravasse potsatada tuleb oma väljakupoolt kaitsta kiivalt kaasmängija rünnaku eest. Ja see pole ainus viis punkte noppida! Kindlasti lemmik neile, kes armastavad lisaks lauamängudele ka võistlussporti!

"Coconuts" on tohutult lõbus pisikeste kummist kookospähklite topsidesse lennutamise rõõmu pakkuv osavusmäng. Pakub nalja nii suurtele kui väikestele. Lennuta ahvikujulise katapultiga lennutada kookospähkel laua keskel topsidesse või napsa hoopis vastasmängijate topse.

Lauamäng osavusmäng Coconuts

Eelmine Avati uus pakendi- ja lauamängutehas Folded Box
Järgmine Minu esimene Essen SPIEL

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli