Jäta vahele
Mida kinkida emadepäevaks?

Mida kinkida emadepäevaks?

Tekst ja fotod: Enelin Pedak

Enelin soovitab lauamängud emadepäeva kingituseks

Sel aastal tuleb emadepäev paljude jaoks teistmoodi. Ka mina ei saa enda emale ja vanaemale viia pühapäeval lilli ja nendega koos aega veeta. Eriolukord veel kestab ja kuigi kevad kutsub õue ja tahaksin väga 2,5h sõita lapsepõlvekoju, siis olen ikkagi ettevaatlik ja veel ei lähe, sest minu peres on ka riskigrupis inimesi.

Kuna pakiautomaadid ja kullerid töötavad, siis mõtlesin, et tore oleks emale saata midagi, mis kestab, on rõõmuks talle ja isale ning tuletab meelde seda, et ükskord saame jälle kokku. Olen ise suur lauamängusõber, seega ei ole sellest jäänud puutumata ka minu perekond. Soovitan oma kogemuste põhjal, millist lauamängu või puslet emale kinkida!

Patchwork

Lauamäng Patchwork

Patchwork on lauamäng kahele mängijale lapiteki tegemisest. Mängu käigus on eesmärk teha parem tekk, kui vastasel. Lappidega tuleks ära täita kogu enda mängulaud nii, et sinna jääks võimalikult vähe auke, sest iga auk mängu lõpus annab miinuspunkte. Tuleb teha tarku otsuseid. Reeglid on üsna lihtsad ja mängu on ka lihtne edasi õpetada. Sobib eriti hästi neile, kellele meeldib ka käsitöö. Kuigi kui olen mänginud seda inimestega, kes lapitööst ei hooli, on neile see mäng lõpuks ikkagi väga meeldinud, sest kogu mängumehaanika on kaasahaarav.

Azul Summer Pavilion

Azul’i sarjast uusim on kivikestega strateegiline mäng, kus mängijate eesmärk ehitada valmis suvepaviljon. Mängus kasutatakse rombikujulisi värvilisi mängunuppe, mida asetatakse mängulauale nii, et need annaksid mängijale kõige rohkem punkte. Ilusate komponentidega mäng, mis sobib 2 – 4 mängijale. Minu emale on meeldinud nii esimene Azul kui ka Azul Stained Glass of Sintra  kõikidel neil on sarnane stiil, aga samas ka erinev tükkide asetamise strateegia, seega kõik on omaette võluvad mängud. Minu pere üks lemmikuid!

Aiandusmängud

Minu ema on suur aiandussõber ning kasvuhoone on tal juba praegu ettekasvatatud istikuid täis. Ma arvan, et minu emale väga meeldiks vihmase ilmaga üks aiandusteemaline mäng ette võtta. Lisaks millisele emale ei meeldiks lilled!

Cottage Garden
Väga sobilik mäng kevadesse! Cottage Garden on sama autori poolt nagu Patchwork, seega tuttavaks elemendiks on geomeetrilised kujundid. Siin mängus on nüüd lapiteki tükkide asemel hoopis lillepeenrad. Mängu eesmärk on täita enda aed erinevate lillepeenardega. Vastavalt sellele, kuidas lillepeenraid asetad, saad ka punkte. Cottage Gardeni puhul on tore see, et mängu saab mängida nii üksi kui kuni neljakesi!

 

Herbaceous sprouts lauamäng
Herbaceous Sprouts
Täringumäng, kus eesmärk on koguda erinevaid lille- ja ürtide seemneid, et need siis aia parimatesse peenardesse istutada. Lihtsad reeglid, kõikide tegevuste sümbolid on lihtsasti arusaadavad ja reegleid tundes ei ole vaja jälgida ka komponentidel olevat teksti. Kombineerida tuleb nii täringuõnne kui strateegiat. Võidab see, kelle lillepeenardes olevad istikud annavad kõige rohkem punkte! Mängul on olemas ka komponendid ja reeglid selleks, et üksi mängida.

 

CARCASSONNE

Paljudele kindlasti tuttav mäng, kuid siiski soovitamist väärt! Mina tutvustasin Carcassonne lauamängu oma vanematele umbes aasta aega tagasi ja siiamaani on see kodune hitt! Carcassonne teeb suurepäraseks tema lihtsus, aga ka see, et mängulaua moodustavad mängijad ise. Enda mängukorra ajal võtad ühe maastikuruudu ning asetad selle lauale nii, et ruudul kujutatud elemendid sobiks kokku eelnevalt lauale asetatud maastikuruutudega. Vastavalt sellele, mis ruudu asetad, saad vaba nupu panna kas tee, linna või põllu peale. Kui mängunupu poolt hõivatud objekt saab valmis, saad sealt punkte ja ka oma mängunupu tagasi. Carcasonne pakub piisavalt strateegiat ja natuke saab õnne korral ka teistele mängijatele käru keerata. Minu pere lõpuks nõudis juurde laiendeid, et mäng kestaks kauem. Sobib mängimiseks 2 – 5 inimesega. Kõrtsid ja katedraalid laiendiga saab lisada ka 6 mängija.

Wingspan

Lauamäng Wingspan

Kui ka sinu emale meeldib loodus ja linnud ning on olemas hea inglise keele oskus, siis soovitan kindlasti Wingspani! Keskmise raskusastmega strateegiamäng, mille käigus on võimalik tundma õppida erinevaid linnuliike. Iga mäng on natuke erinev olenevalt sellest, milliseid linnukaarte enda looduskaitsealale kogud ja millise strateegia valid. Punkte on võimalik koguda paljude erinevate tegevustega. Wingspan on eelmise aasta üks populaarsemaid mänge, millele ilmus hiljuti ka laiend Euroopa lindudega, kust võib leida ka meile väga koduseid linde nagu hallvares, rasvatihane ja koduvarblane, aga ka kauni jäälinnu.

PUSLED

Kui sinu emale meeldib ka puslesid kokku panna, siis hetkel on meie valikus mitmeid väga lillelisi ja kevadisi puslesid. 


NB! Azul, Cottage Garden, Wingspan ja Herbaceous Sprouts on ingliskeelsete reeglitega

Eelmine "SPEEDY ROLL" Parim lastemäng 2020

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli