Jäta vahele
EXIT mängud ja seiklusraamatud -20% leiad siit
SOODUSPAKKUMINE -20% Mängud leiad siit
Lauamängud kahekesi mängimiseks

Lauamängud kahekesi mängimiseks

"Igav on. Ütle, mida põnevat kodus teha saaks?"

"Mängi lauamänge!"

"Meid on ainult kaks, kas kahekesi saab lauamängu mängida? ...peale tsirkuse?"

"Muidugi! On olemas nii ainult kahele mängijale mõeldud mänge kui lauamänge, mis sobivad mängimiseks juba alates kahest mängijast."

Lauamängud kahekesi mängimiseks

Suurepäraseid mänge kahele mängijale võib hõlpsasti leida nii neile, kellele lauamängude maailm pole eriti tuttav kui ka kogenud mänguritele, kes on tavapäraselt harjunud mängima suurema seltskonnaga.

Veeda kvaliteetaega kahekesi mõnusalt mängu seltsis kallima, sõbra, isa, vanaema, naabri, kolleegi või kellega iganes soovid.

 

LOODUD MÄNGIMISEKS KAHELE

Rääkides mängudest, mis mõeldud kahele mängijale, ei saa üle ega ümber lauamängude klassikast - malest. Netflixi “The Queen’s Gambit” puhus male põneva maailma taas rambivalgusesse. Mäng, mida on mängitud sajandeid ja mille võlu ei rauge.

Male. Quarto. Klassikalised lauamängud

Modernsetest klassikutest pakub kahekesi mängimiseks suurepärase valiku mänge Gigamic. Mängus Quarto võidab mängija, kes esimesena moodustab mänguväljal rea neljast ühise tunnusega nupust. Kõik ühte tooni, kõrged või madalad, auguga või auguta, kandilised või ümmargused. Võimalusi ja nuputamist jagub. Lisaks põnevusele on Quarto ka väga stiilne ja sobib eksponeerimiseks nii koju kohvilauale kui tööle puhkenurka.

Codenames Duet on ühe populaarseima seltskonnamängu Codenames versioon spetsiaalselt kahekesi mängimiseks. Kui teinekord aga mängijaid rohkem, saab seda mängida ka kahe võistkonnaga. Codenames Duetis teevad kaks mängijat koostööd. Neil on vaja üles leida oma salaagendid! Kordamööda antakse üksteisele ühesõnalisi vihjeid, samal ajal üritab teine mängija ära arvata laual olevat õiget sõna. Mängu eesmärk on aidata üksteisel leida 5x5 ruudustikust “õiged” sõnad. Nad kas võidavad või kaotavad koos. Vihjeks tohib olla vaid üks sõna ning üks number. Vihjesõnal peaks olema tugev seos laual olevate sõnakaartidega ning number täpsustab, mitme kaardi kohta vihje käib.

Codenames Duet

Ülipopulaarne Saboteur pakub võimalust kullaahne päkapikuna kaasmängijaid saboteerida. Saboteur Duel on selle klassikalise ja armastatud mängu kahemängija versioon. Meeskonnatöö ja varjatud rollid selles mängus ei figureeri. See siin pole sõbralik võistlus ja kulda ei jagata vennalikult.

Saboteur Duel. Klask

Kui otsid kiiret ja hasarti tekitavat mängu kahele, siis Klask on kindla peale minek. Taanis loodud lauamäng sarnaneb õhuhokiga, kus osalejad üritavad magnetite abil palli vastase väravasse saada. Mäng on kiire ja dünaamiline ning reeglid on nii lihtsad, et saate need sõna otseses mõttes ühe minutiga selgeks.

Arkham Horror LCG pakub võimaluse kehastuda üksi või koos kaaslasega uurijaks ja avastada inimkonnale seniteadmata müsteeriume ja maaväliseid ohte pealtnäha vaikses Ameerika Arkhami linnakeses. Mängijad läbivad erinevaid järjestikuseid stsenaariume ja koostavad omale unikaalse kaardipaki. Eelmises stsenaariumis vastuvõetud otsused ja tehtud vead kanduvad üle järgmisse, viies mängijad üha sügavamale õudusloosse. 

Arkham Horror LCG

Mängud, mis sobivad nii kahele kui kogu perele

Carcassonne, moodsate lauamängude klassik, milles mängijad loovad kordamööda maastikutükke ladudes mängulaua, mis on igal mängukorral unikaalne. Te ehitate külasid, linnu, teid ja kloostreid ning võistlete selle käigus maa-ala kontrolli üle. See universaalne mäng sobib oma lihtsate reeglitega nii algajale strateegiamängudega tutvumiseks kui ka kogenud mängijale, kellel ei hakka kindlasti igav. Plussiks on ka pidevalt juurde tulevad lisad, millega saab mängu enda valiku järgi sisukamaks muuta. Pole ime, et see on üks viimaste aastate enimmüüdud lauamänge maailmas!

Carcassonne. Planet.

Planet on vahva mäng kogu perele, milles hakkab teie käte vahel kuju võtma magnetiline planeet. Loo omaenda maailm, kus leidub mäestikke, kõrbealasid, metsi, ookeane ja liustikke. Aseta kontinente strateegiliselt, et moodustada loomade elu arenemiseks soodsaid keskkondi ning püüa luua enim asustatud planeet!

Splendor on žetoonide kogumisel põhinev kaardimäng, mis vallutab iga uue mängija südame. Te olete renessanssiaegsed kaupmehed, kes koguvad kalliskive, ostavad kalliskivikaevandusi, erinevaid transpordiviise ja rajavad poode eesmärgiga koguda kõige rohkem prestiižipunkte.

Splendor

STRATEEGIAMÄNGUD SELTSKONNALE, MIS SOBIVAD KA KAHELE

Wingspan peidab endas keskmise raskusastmega imekaunist strateegiamängu, mille käigus õpid tundma erinevaid linnuliike. Iga mäng on natuke erinev olenevalt sellest, milliseid linnukaarte enda looduskaitsealale kogud ja millise strateegia valid. Saadaval on ka laiendid Euroopa ja Okeaania lindudega.

Wingspan. Everdell.

Everdell on dünaamiline lauamäng, mille eesmärgiks on oma mängulaual olevate kaartide edasiarendamise ja tööliste paigutamisega suurendada linna, koguda ressursse ja lõpuks saada võimalikult palju punkte. Everdelli puhul pälvib esimesena kindlasti tähelepanu imekaunis mängulaud, mille keskel 3D puu. Mängulaual sibavad ringi armsad metsloomad, kes elavad majades ja täidavad justkui inimühiskonna rolle. Mängus on strateegia võimalusi ohtralt. Ehita impeerium ümber puidu kogumise ja sellest ehitiste rajamise või tee natuke kõike ning raja oma metsaküla selliselt. Kuigi mäng ei ole reeglite poolest kõige kergem, siis mängu üles seades soovivad kõik mängida, kuna ta paelub juba oma imeilusa välimusega. 

Lauamäng Tiny Towns on kergesti ja kiiresti õpitav strateegiamäng, kus tuleb ehitada võimalikult jõukas ja ehitisi täis väike metsalinn. Sinu linnaks on 4x4 ruudustikuga mängulaud, millele paigutad ressursside kuubikud, et nendest ehitada hooneid. Iga hoone rajamiseks tuleb kokku saada kindel kuubikute kombinatsioon. Võidab mängija, kes ehitab kõige jõukama ja edukama linna!

Tiny Towns

Kauni disaini ja põneva mehaanikaga deck building mäng, Mystic Vale, kasutab, ilmselt esimesena mängumaailmas, oma mehaanikas ära kaardikilesid (need on mänguga kaasas). Maailma on tabanud hävitav needus, ning appi on kutsutud ümberkaudsed druiidid. Kavaluse ja ettevaatlikkusega tuleb oma maa needusest puhastada. Mängu jooksul mängijad mitte ainult ei tõmba pakist kaarte ja kasuta nende omadusi, vaid saavad igat kaarti vastavalt oma soovile täiendada ja tugevamaks muuta lisades ilusaid läbipaistvaid kaardiosi oma kaardikilesse. Mängureeglid pole väga keerulised, kuid võimalusi heaks strateegiaks on ohtralt.

Mystic Vale 

TASKUSÕBRALIKUD KAARDIMÄNGUD

Oma lihtsuses rohkelt südameid võitnud kaardimäng Illusion paneb proovile sinu visuaalse taju. Kas sa saad usaldada oma silmi? Kui suure osa kaardist antud värv moodustab? Igal käigul pead otsustama, kas kahelda terve kaardirea õigsuses või võtta kaardipakist uus kaart. Pärast uue kaardi võtmist pead selle lisama kaartide ritta. Noolekaart näitab millise värvi kogus peab kaartidel kasvama. Kõlab lihtsalt? Proovi ise! Kas SINIST värvi on kõige vähem esimesel kaardil, natuke rohkem teisel kaardil.... kõige rohkem viimasel kaardil? Või on järjekord valesti saanud ritta?

Illusion

6.võtab! on alati hea valik neile, kes ei viitsi reeglite seletamisele liigselt aega kulutada.  Mainimata ei saa jätta ka mängu taskusõbralikkust, seda nii oma maksumuse kui suuruse mõistes. Mängi kahekesi või aja seltskond kümnepealiseks. Mõlemad äärmused sobivad sellele mängule imeliselt. 

6.võtab. The Mind

Kaardimängudest soovitame julgelt ka meie eelmise aasta populaarseimat mängu The Mind. Teie eesmärk on kättejagatud kaardid kasvas järjekorras laua keskele kuhja panna. Mängijad ei tee käike mingis kindlas järjekorras. Kes iganes soovib kaardi lauale panna, lihtsalt teeb seda. Mängu geniaalsus ja lõbusus peitub selles, et te ei tohi omavahel midagi arutada ega mingit informatsiooni vahetada... kuid see töötab siiski - ainult teie meelte abil. 

 

LAUAMÄNG KUI SEIKLUS KARBIS

Lauamäng EXIT: Mahajäetud metsamaja ühendab endas põgenemistoa müsteeriumi lahendamise ja lauamängu formaadi. See on põgenemistuba sinu kodus! Ülesanded vajavad nii loogilist kui loovat mõtlemist, mis ühest küljest õrritavad mängijaid ja panevad proovile. Niimõnigi ülesanne on ülesehitatud ootamatu lahendusega ning pakub avastamisrõõmu.

EXIT Mahajäetud metsamaja põgenemistuba lauamäng

Mängus Mice and Mystics võtavad mängijad endale kuningale lojaalsete jüngrite rolli. Siin on aga üks väike aga... neid on hiirteks muundatud! Mängijad on kavalad hiired, kes peavad läbima lossi, mis on nüüd nende jaoks kakskümmend korda suurem kui varem. Mice and Mystics on koostöö seiklusmäng, milles hiired seisavad kuningriigi päästmiseks silmitsi lugematute vastastega nagu rotid, prussakad, ämblikud ning muidugi kõige suurem õudus... lossi kass Brodie. See innovaatiline mäng lükkab mängijad pidevalt muutuvasse interaktiivsesse maailma ja selle rikkalikku lugu loote mängukäigus oma valikutega teie ise.

Mice and Mystics

Gloomhaven on maailma suurima lauamängufoorumi hinnangul number üks mäng maailmas. Stsenaariumipõhine koostöö- ja strateegiamäng vangikoobaste ning koletistega, kus mängijad saavad ise luua oma mängukäigu ja seiklused. Seikled enda tegelasega koobastes ja varemetes, ostad talle asju ja omandad uusi oskusi. Mängu teeb eriti põnevaks, et mängu alustades ei ole sul aimugi, mida kõike sa mängu käigus selle suletud karpidest leida võid. Gloomhaven on lauamäng, mida saab mängida mitmeid tunde ja sessioone, kujundades ise oma mängu otsustega, mis omakorda muudavad seikluse veelgi põnevamaks!

Lauamängud kahekesi mängimiseks

Maitsest ja eelistustest sõltumata leidub ka kahekesi mängimiseks kõigile sobiv mäng. Olgu need lihtsad klassikalised mängud või temaatilised seiklusmängud.

Loodame, et leidsid nende kahele mängijale sobilike mängude seast endale midagi uut ja paeluvat.

Eelmine Lauamäng Splendor - strateegiamäng kogu perele
Järgmine #VEEREMETASAKAALU

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli