Jäta vahele

Kuidas saada lähedased lauamänge mängima

Kuidas saada lähedased lauamänge mängima

Inimesed, kellel pole kokkupuudet lauamängudega, võivad arvata, et see maailm on liiga keeruline, igav ja mõeldud lastele. Sa tead mängudest parimini, kuid kui sõprade meelitamine lauamänguõhtule osutub keeruliseks, tuleb kasutusele võtta mõned kavalad nipid.

Tunne oma seltskonda ja vali õige rühm mängijaid

Veendu, et sa tunned neid inimesi, kellega sa koos mängima hakkad. Kui sa tead, mis on nende huvid ja hobid, on mänguõhtut palju lihtsam läbi viia. Ära sunni peale mängu, mida sa ise tahaksid mängida. Keskendu sellele, et muuta õhtu kõigile lõbusaks. Küsi endalt, kas mõne mängu temaatika võib tekitada huvikaotust? On nad võistlushimulised või pigem passiivsed mängijad? Milliseid mänge on nad varem mänginud? Mäng nagu Arkham Horror ei pruugi olla nende jaoks huvitav, kui neis ei tekita põnevust üleloomulike võimete temaatika, koostöö ega tegelaskuju arendus.

Suurt hulka erinevate huvidega inimesi on keeruline ohjata nii et alusta väikese seltskonnaga. Kui sul on juba mõni sõber, kes on lauamänguhuviline, siis soovitame tema ka kaasa kutsuda. Teiste asjast huvitatud inimeste olemasolu muudab mängude ettevalmistamise ja reeglite seletamise lihtsamaks.

Pea silmas, et kõik ei ole alati huvitatud lauamänguhuviliseks saamisest. Mõned inimesed keelduvad mängust kohe, mõni proovib ning otsustab siis, et lauamängud ei ole tema jaoks huvitavad. See kõik on igati normaalne. Keskendu nendele inimestele, kes näitavad üles huvi ja kes teab - aja jooksul võivad varem keeldunud sõbrad uuesti proovida, kui kuulevad sellest, kui lõbus teil on.

Alusta lihtsamate mängudega

Sa ei taha oma sõpru ja perekonda esimese asjana sundida Twilight Imperiumit mängima. Samas püüad leida lõbusamaid mänge kui seda on Monopoly. Siinkohal tulebki võtta kasutusele kavalus. Pakkuda välja mänge, mis pole liiga intensiivsed, kuid mis on piisavalt huvitavad, et tekitada lauamängude vastu elevust. Sellised mängud näitavad neile kogu lauamängumaailma head külge ning järgmine kord võivad nad olla huvitatud juba keerulistematest mängudest.

Mõned nipid hea mängu valimiseks:

  • Lihtsalt õpitav:

    Mäng peaks olema piisavalt lihtne, et seda saaks alustada 10-15minuti jooksul või mille oskused saab omandada paari ringi mängimisega. Hea nipp on mängida mängu, mis kasutab mõne keerulisema mänguga võrreldes sarnast mängumehhaanikat. Hiljem on lihtsam raskemat mängu välja pakkuda, kui saab öelda, et mängumehhaanika on sama.

  • Esimesest korrast rõõmu pakkuv:

    See punkt on väga oluline. Mõned mängud on lihtsalt õpitavad, kuid aeganõudvad, et saada meistriks. Need mängud ei pruugi olla ideaalsed alustamiseks, sest esimesed paar ringi ei osata seda mängu nautida. Mäng peab esimesest korrast rõõmu valmistama ning põnevust tekitama.

  • Sobiv sündmuse ja tuju jaoks:

    Sõltuvalt sellest, kes on sinu ümber, võib mõni mäng olla teisest parem. Suur hulk inimesi, kes lobisevad ja veedavad ühisest aega, ei pruugi olla huvitatud mängust mis nõuab palju vaikust ja keskendumist. Sama reegel kehtib ka väikesele grupile. Mäng mis on lõbusam kümne või rohkema inimesega võiks jääda riiulisse, kui olete neljakesi laua ümber. Oluline on panna inimesed lauamängudest huvituma, mitte et nad vaid ühe mängu sinuga teeks. Kui sa suudad neile lauamängupisiku edasi anda, jõuad sa nendega mängida küll ja veel.

Valides head mängu alustamiseks, pane tähele seltskonna üldist maitse-eelistust. On nad kunstihingega? Proovi nendega mängida mängu, mis on mõjutatud tugevalt kunstist, nagu näiteks Dixit. On nad maailmaparandajad? Võibolla sobib hoopis Pandemic.

Tee oma esimene lauamänguõhtu selleks pühendatud ürituseks.

Kui sa korraldad sõprade ja perega lauamänguüritust, siis vaata, et lauamängud oleksid ürituse keskpunktis. Kui sa küsid neilt, kas nad viitsivad tulla külla millalgi et võibolla mingit lauamängu mängida, siis see ei tekita piisavat huvi, kui nad ei ole just varem sinuga mänge mänginud. Pead tegema plaani ning seda pisut ka müüma.

Hea nipp on läheneda kogu üritusele justkui kohtingule: kindla aja, koha ja tegevusega üritusele. Vali välja inimesed keda kutsuda, vali mängud, mis võiksid neid huvitada ning alles siis saada kutsed laiali. Kui sul on kamp sõpru, kes on õudukatefännid, on mäng nagu Betrayal at House on the Hill kiirelt huvi tekitav. “See mäng tundub õudne. Tulete äkki teisipäeva õhtul minu poole seda mängima?”

 

 

Eelmine "SPEEDY ROLL" Parim lastemäng 2020

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli