Jäta vahele
KINGIIDEED: LAUAMÄNGUD PEREDELE

KINGIIDEED: LAUAMÄNGUD PEREDELE

Kui sa ei tea, mida lähedastele jõuludeks kinkida, siis ära muretse me oleme siin, et aidata!

Lauamängud, mida on mõnus pere seltsis mängida? Mida kinkida perele või sõpradele? Viimase hetke ostupaanika vältimiseks soovitame pühadeks varakult valmistuda. Eriti mugav võimalus on soetada veebipoest suurepärane kingitus kodust lahkumata.

Mis teeb lauamängust ideaalse kingituse?

Lauamäng kingitusena on midagi enamat kui lihtsalt karp, millel peal ilus lipsuke. Lauamängu kinkides jagad saajale tundideks rõõmu ja positiivseid emotsioone koos lähedastega. Ehk liitud sina ise nendega mõnel lauamänguõhtul?! Sel juhul pakud kingitusega rõõmu nii teistele kui ka endale.

Lauamäng ei ole hooajaline kingitus, mida saab riiulilt välja otsida vaid paar korda aastas, kui ilm on selleks õige. Kui valid õige mängu, leiab see tee lauale pidevalt ning pakub unustamatuid rõõmuhetki lugematuteks tundideks. Parimaid mänge mäletad veel kaua pärast mängu enda lõppemist. 

Lõbus ja tempokas

Lauamäng, mis karbi järgi ei pruugi sinu pilku püüda, aga väärib tähelepanu kohe kindlasti, on "Kvedlinburgi soolapuhujad". Selles mängus võtate kõik võlujoogi pruulijate rolli, ostate erinevaid koostisosi ja keedate oma salaretsepti. Kuidas? Koostisosade žetoonid kogute oma riidest kotikesse, igal voorul tõmbavad kõik pimesi oma kotikesest žetoone. Ole ettevaatlik, liiga palju lumemarja koostisosa ning sinu pada lendab õhku. Aga mõnikord on riskimine liiga ahvatlev. Kas suudad õigel hetkel end peatada? Lõbus mängida nii väga kogenud mänguril kui algajatel ning lastel.

Lauamäng Kvedlinburgi soolapuhujad

"Pildi-Ralli" on eriti lõbus ning kiire joonistamise ja arvamise mäng, mis kestab vaid 6 minutit! Sul on 6 alust ja 6 sõna, igale alusele joonistad vihje ühele neist sõnadest. Aega on sul selleks 1 minut. Seejärel on arvamise voor 1 minut, kus arvate kõik samal ajal teiste joonistatud sõnu. Järgneb uuesti 1 minut joonistamist (kõik sõnad, mida sinul ära ei arvatud püüad uuesti joonsitada või oma joonistust täiendada) ja taas arvamise kord. Niimoodi veel üks vorr ning mäng ongi lõppenud. Tähelepanu, valmis olla, JOONISTAMA!

Pildi-ralli lauamäng

Lauamängude KAASAEGNE klassika

Keegi ei tea kümnete lauamängude reegleid peast. Kui kingisaaja pole selle hobiga tuttav, tasub jääda millegi lihtsa ja kergelt õpitava juurde. Need mängud on kaasahaaravad ja atraktiivsed. Lisaks saab neid korduvalt mängida ilma grammigi tüdinemata.

Juba 25 aastat on pered üle terve maailma nautinud lauamängu “Catan”. See on mäng kolmele kuni neljale mängijale, kus mängijad kehastuvad asustajateks, kes koloniseerivad Catani saart. Ehitage külasid ja linnu, koguge ressursse ja saage Catani parimaks asunikuks! 

"Catan" on põhjusega üks enimmüüdud lauamänge läbi aegade. 

Catan lauamäng kogu perele

Teine suurepärane peremäng on “Carcassonne”. Selles mängus asetavad mängijad mänguruute lauale ja loovad sellega Carcassonne maastikku. Samal ajal saavad nad asetada lauale oma mängunuppe, et koguda punkte. Mängu lõpus võidab kõige rohkem punkte kogunud mängija. Reeglid on väga lihtsad. Iga käik koosneb neljast lihtsast tegevusest - 1. võta mänguruut, 2. aseta see lauale, 3. soovi korral aseta sellele ruudule oma mängunupp ja 4. kogu punkte. “Carcassonne” sobib kahele kuni viiele mängijale.

Carcassonne lauamäng kogu perele

"Splendor" on uus eestikeelne täiendus peremängudele. Mängus koguvad mängijad kalliskive, ostavad uusi kaarte ja üritavad saada renessansiaja kõige edukamaks kaupmeheks. See on lihtne ja elegantne mäng kaunite kalliskivi žetoonidega!

Splendor lauamäng kogu perele

"Ticket to Ride: Europe'' on muutunud viimaste aastate üheks populaarseimaks peremänguks. Koguge kaarte, ehitage oma raudteevõrgustik ja proovige ühendada linnu oma reisijate vajaduste järgi. Kuid olge ettevaatlikud! Kui teised mängijad blokeerivad teie tee, peate leidma ümbersõidu. Mängul “Ticket to Ride” on kaks põhimängu - üks Euroopa ja teine USA kaardiga. 

Ticket to ride lauamäng kogu perele

 “Järgmise taseme” lauamängud

Kui eelmisel aastal oli sinu poolt vingeks kingituseks “Catan” või “Carcassonne”, siis sel aastal tasub kaaluda mõnda “järgmise taseme” mängu, mis on veidi keerukam ning vajab rohkem strateegiat.

2022. a. parimaks strateegiamänguks nimetatud lauamäng "Living Forest" on imekaunis pärl lauamängukogusse. See mäng täidab kenasti tühimiku lihtsate peremängude ja keerulisemate strateegiamängude vahel. Pakkudes mängurõõmu nii algajatele kui kogenud mängijatele. Päästa mets ja selles kasvav püha puu Onibi armutute leekide eest. Mängu võitmiseks on mitu võimalust, nii et igaühel on oma strateegia, mis muudab mängu veelgi põnevamaks, ning selle üha uuesti mängimine saab olema sama huvitav kui seda esimest korda mängida!

Lauamäng Living Forest

Üks silmapaistvamaid valikuid peremängude seas on “Tiivulised”. See on mäng, mis on visuaalselt imekaunis ning atraktiivse linnu temaatikaga. Kogu erinevad linnukaarte, lisa need oma looduskaitsealale ja moodusta vägevaid kombinatsioonide ahelaid.

2021. aasta alguses jõudis see mäng suurimas lauamängukanalis “The Dice Tower” mängijate poolt nimetatud kõigi aegade lemmikmängude hulgas esikohale. Tasub mainida, et mäng ilmus alles 2019. aastal. Boardgamegeek.com peremängude edetabelis püsib see mäng juba väga pikka aega esikohal ja ei paista sealt niipea nihkuvat.

Lauamäng Tiivulised (inglise keeles Wingspan)

Üks kõigi aegade auhinnatuim lauamäng “7 Wonders”. Selles mängus tõmbavad mängijad kaarte, ehitavad ühe seitsmest maailmaimest ja koguvad erinevatel viisidel punkte. Mäng sobib suurepäraselt suurematele gruppidele, sest seda saab mängida kuni seitsme mängijaga. Kuna kõik mängijad teevad oma käike samaaegselt, mõjutab mängijate arv ka mänguaega.

7wonders lauamäng

Väikesed, aga tublid

"Veereta ja kirjuta" tüüpi mäng, mis on pälvinud rohkelt kiidusõnu – "Clever" puhus värskuseiili sisse täringumängudesse. Veereta täringuid, mõtle hoolega ja vali oma täringud käigul targasti, sest kaval olles käivitad oma mängulehel ahelreaktsioonid, mis toovad võidupunktid sinuni. Sõltuvustekitav, sest iga mänguga muutub ahelreaktsioonide ettenägemine selgemaks ja püüad üha ambitsioonikamaid kombinatsioone luua. Leia parim strateegia ning lõpeta mäng võitjana.lauamäng täringumäng Clever

"Sushi Go!" on ainulaadne ja koheselt mängitav kaartide valimise mäng, mida on lihtne õppida, kiire mänguajaga ning kaasahaarav igale vanusele.
Mängijad valivad samaaegselt ühe oma käes olevatest kaartidest ning asetavad selle tagurpidi enda ette. Kui kõik mängijad on seda teinud, pööratakse kaardid õigetpidi. Pärast kaartide avamist, antakse kätte jäänud kaardid vasakul istuvale mängijale. Nüüd on kõigil uued kaardid ja algab järgmine käik. Nii tehakse valik aina väiksema hulga kaartide seast. Mahakäidud kaartide eest koguvad mängijad punkte. Iga kaart kogub punkte erineval viisil.

Kaardimäng sushi go

Väikeses karbis ja soodsa hinnaga peidab end sageli rohkem kui esialgu oodata oleksid osanud. Auhinnatud koostöömäng "The Crew" on hea näide sellest, et  hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks. Teie kui kosmonautide seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina raskemaks! 

Lauamäng kaardimäng The Crew

Suurepärased mängud inglise keeles

Kel inglise keel pole takistuseks, on valik veelgi laiem!

Kui teie perele meeldivad abstraksted mängud, siis Azul mängude seast leiab kindlasti midagi paeluvat. Tegemist on lauamängurite seas armastatud mängudega ning kõik on ühel või teisel viisil omanäolised. Uusim nende seas "Azul: Queen's Garden".

Azul lauamängud

Üks tänapäeval levinumaid lauamängude mehaanikaid on kaardipaki ehitamine. See žanr sai alguse 2008. aastal mänguga “Dominion”, mis on püsinud populaarsena tänaseni. Igas mängus kasutate ainult osa kastis olevatest kaartidest. See annab mängijatele suure valiku erinevaid mänge. Ainuüksi põhimänguga on võimalik luua rohkem kui 3 miljonit ainulaadset kombinatsiooni.

Lauamäng Dominion

Loodetavasti vastab mõni neist mängudest täpselt sellele, mida otsid.

Eelmine KINGIIDEED: LAUAMÄNGUD KAHEKESI MÄNGIMISEKS
Järgmine KINGIIDEED: MÄNGUD LASTELE

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli