Tootegrupid

KINGIIDEED: peoloomadele

09.12.2021

Parimad peomängud? Nuputad kingitust tõelisele seltskonnahingele või otsid mängu, millega oma jõulupühade koosviibimised muuta mängulisemaks? Koondasime kokku seltskonnamängude soovitused, mis muudavad õhtud meeldejäävaks. Sel korral jätame välja eestlastele juba tuntud peo- ja joogimängud ning vaatame hoopis natuke lõbusamaid ja omanäolisemaid mänge.

 

Spyfall 2

Pange proovile oma järeldus-, jälitus- ja tüssamisoskus! Teie seas on spioon või isegi kaks! Püüdke nad kinni enne, kui nad teid üles leiavad!

„Spyfall 2“ on lõbus peomäng neile, kes peavad lugu salajastest ülesannetest või rollimängudest, kuid keda ei paelu öösel oma sõpradele otsa peale tegemine nagu mõned mängud seda eeldavad.

Mängu alguses saab iga mängija asukoha- või spioonikaardi. Spiooni ülesanne on koguda piisavalt infot, et sulanduda teiste mängijate hulka ja tuvastada nende asukohad. Ülejäänud mängijate eesmärk on spioon enne nende jälile jõudmist paljastada. Selleks küsitakse üksteiselt vabas vormis küsimusi. Mängu konks on selles, et igaüks kehastab oma asukohas kindlat rolli, mis võib mõjutada antud vastuseid. Kui olete näiteks loomaaias ja teilt küsitakse, kas teile meeldib seal olla, sõltub teie vastus paljuski sellest, kas te olete loomaaeda külastav laps või loomaaia koristaja.

Võtke appi kavalus, küsige õigeid küsimusi ja ärge avalikustage liiga palju!

 

KLUSTER

Mäng, mida mainimata jätta ei saa, sest enam lihtsamate reeglitega mängu pole olemas. Selle lihtsus ja põnevus on meie mängusõbrad täielikult ära võlunud. Lihtsalt võta magnetid ja aseta neid nöörist moodustatud ringi. Aga ole ettevaatlik! Seal juba asetsevad magnetid on kerged sinu asetatu külge haakuma ning kui see juhtub, pead kogu puntra üles korjama! Võidab mängija, kes esimesena oma magnetitest lahti saab.

Uskumatult lõbus, tõeliselt lihtne ja siiski täis strateegiat! 

 

Codenames

Kas suudate teha end teistele mõistetavaks vaid ühe sõnaga? Või sõna ja numbriga?

„Codenames“ on seoste loomise, sõnade äraarvamise ja salaagentide mäng. Mängijad jagunevad kahte meeskonda, mõlema eesmärk on leida koodnimede järgi üles oma kadunud agendid. Kummagi meeskonna kapten teab agentide asukohti ning peab selle teadmise edastama ülejäänud meeskonnaliikmetele nii, et vastasmeeskond haisu ninna ei saaks. Selleks tuleb meeskonnakaaslastele edastada kodeeritud sõnum, mis koosneb ühest sõnast ja ühest numbrist. Sõnaga viidatakse ühele või mitmele koodnimele, number tähistab viidatavate koodnimede arvu. Kui vihje on antud, on meeskonnal enne otsustamist ja nende arvates õigete koodnimede nimetamist veidi aega omavahel nõu pidada. Kui meeskonna pakkumine on õige, liiguvad nad sammukese lähemale kõigi oma agentide ülesleidmisele. Kõrvalise isiku peale sattudes meeskonna mängukord lõpeb. Järgmisel korral tuleb neil olla ettevaatlikum, sest rahvasummas peidab end ka salamõrtsukas! Kui peaksite komistama tema otsa, on teie meeskond mängu kaotanud!

Seda mängu on iseäranis hea mängida sõpradega, kes üksteist juba tunnevad, samuti pidudel, sest mängijate hulk pole piiratud.


 

Ainult üks

Kui soovite mängida midagi sõbralikumat ja vähem võistluslikku, sobib teile hästi lauamäng „Ainult üks“. See on lõbus seoste loomise mäng, kus mängijad teevad koostööd ja püüavad koguda võimalikult palju punkte.

Valige, kes teist asub esimesena sõna mõistatama. Sel mängijal tuleb tõmmata kaardipakist pimesi üks kaart ning öelda üks number. Valitud numbrile vastab kaardil üks sõna, mida teised mängijad püüavad sõbrale selgitada. Selleks kirjutavad nad tahvlile ühe sõna, mis seostub neile kaardil oleva sõnaga. Kui kõik on kirjutamise lõpetanud, avalikustavad sõnu kirjutanud mängijad need üksteisele. Kõik korduvad sõnad kõrvaldatakse mängust ja järele jäävad vaid kordumatud vihjed. Mängitakse 13 vooru, mängijad püüavad saada punkti iga vooru eest.

See on suurepärane peomäng avastamaks seoste loomise imelist maailma ning ideaalne viis harjutamaks paar-kolm sammu ette mõtlemist! Ja pidage meeles, et mängu lõpus teenite punkte kõik koos! Kedagi ei jäeta maha!

Lauamäng Ainult üks

 

HELLAPAGOS

Koostöömäng, mis on koostöömäng vaid nii kaua kui mängijad seda otsustavad. Kuidas nii?

Lauamängus "Hellapagos" võitlevad mängijad kõrbesaarel ellujäämise nimel ja ehitavad põgenemiseks parvesid enne, kui orkaan neid laastab. Lisaks parvede ehitamisele peate te koguma ka joogivett ja toitu… koostöös tundub see ju lihtne?! Aga kui vihma üldse ei saja ja teil pole piisavalt joogivett kogutud, et parve ehitades ellu jääda... Siis ilmuvad teie seltskonnast välja reeturid, ning algsest koostööst saab võitlus ellujäämise nimel.

Millest sina üksikule saarele jäädes alustaksid... joogivee otsimisega, toidu leidmisega, parve jaoks materjali kogumisega või uudistaksid, mida põnevat laevavrakilt leida võib? Mängi ja saad teada, mida sina ellujäämiseks ette võtad.

Mängul on ka laiend uute karakterite, sündmuste ning varanduse kaartidega - "Hellapagos: They're No Longer Alone".THROW THROW BURRITO

Mäng, mis toob endaga kaasa mõnusalt naerukilkeid täis kaose, on "Throw Throw Burrito". Sõbralik kaardimäng või meeleolukas rahvastepallilahing? Mõlemad koos! 

Tavaliste kaartide kolmikud teenivad sulle punkte, eriliste lahingukaartide kolmikud aga kuulutavad kõigi mängijate vahelise burrito-sõja, kõrvalistujate vahelise burrito-kakluse või hoopis väljakutse duellile! Jah, duellile. Valitud mängijad seisavad seljad vastamisi, kõnnivad teineteisest kolm sammu eemale ja pööravad taas ümber ning lennutavad teineteise suunas burritod.

Proovige ja te ei kahetse. Südamest naermine garanteeritud.


 

KLASK

“Klask” on kiire ja lihtsate reeglitega lauaga piirduv spordimäng. Ideaalne meelelahutus peole. Kõik tahavad proovida ja Klaski lahinguid pidada. Sobib imehästi ka näiteks turniiri korraldamiseks. Uskumatult kaasahaarav Taanis loodud lauamäng paneb vere pulbitsema igaühel! 

 

COCONUTS

Mängus "Coconuts" heidavad mängijad erilise ahvikujulise katapuldiga kookospähkleid laua keskel olevatesse topsidesse. Kui kookospähkel maandub topsi, on tops sinu, nii moodustavad mängijad enda ette topsidest püramiidi. Mängija, kes esimesena moodustab kuuest topsistt koosneva püramiidi, võidab. Kuid sa pole kunagi kaitstud, sest kui mõne teise mängija kookospähkel maandub sinu topsi, napsab ta selle endale. 

Lõbus, tempokas, humoorikas ja annab mõnusa võistlusmomendi.

 

Black Stories

Me kõik teame ja armastame salapäraseid lugusid, mida vesteti pimedatel ja tähistel suveöödel lõkke ümber! Vahel hakkas mõni sõber pajatama mõnd veidi sünget ja kummalist lugu ning teistel tuli küsida küsimusi ning mõistatada, mis juhtus ja kuidas juhtus. Kui teiegi meenutate heldimusega sellist loovestmist või tärkas teil selle vastu huvi, leiate meilt mängu, mis sobib teile kui valatult!

Kaardimängust „Black Stories“ leiate 50 salapärast juhtumit, mida saate lahendada koos sõpradega! 

Mängu saab mängida autos, lõkke ääres, katusel või mujal, kus teil on võimalik hoida käes mängukaarti ja sellel olevat teksti teistele kõva häälega ette lugeda. Kaardi ühel küljel on loo lahendus ning teisel mõistatus koos pildiga. Üks mängija valitakse mängujuhiks. Tema teab kogu lugu, kuid avalikustab teistele vaid kaardi vastasküljel oleva mõistatuse. Teiste mängijate ülesanne on küsida mängujuhilt loo lahendamiseks kas-küsimusi.

Mängu algse idee järgi teevad mängijad koostööd, kuid kui ihkate üksteisest mõõtu võtta, tehke mängust võistlus ja kuulutage võitjaks enim lugusid lahendanud mängija!

Kui teie esimene „Black Stories“ kaardipakk kahaneb liiga kiiresti, ärge muretsege, selles sarjas on mänge piisavalt!


Enne kui otsad kokku tõmbame mainime siin veel ära eestlaste seas laialt levinud peo- ja joogimängud: Exploding KittensCard Against Humanity, Shit HappensPeokäivitaja, Reaalsuskontroll, ÄSK ja palju muud.