Tootegrupid

KINGIIDEED: LAUAMÄNGUD PEREDELE

03.11.2021

Päevad muutuvad aina lühemaks, viimased lehed langevad puudelt ning hommikune õhk on jahedam kui paar nädalat tagasi. Kõik see tähendab vaid üht - talv on tulekul ning ühtlasi ka jõulud. Jõuludega kaasneb alati pühadekinkide hullus.

Kui sa ei tea, mida lähedastele jõuludeks kinkida, siis ära muretse me oleme siin, et aidata!

Lauamängud, mida on mõnus pere seltsis mängida? Mida kinkida perele või sõpradele? Viimase hetke ostupaanika vältimiseks soovitame pühadeks varakult valmistuda. Eriti mugav võimalus on soetada veebipoest suurepärane kingitus kodust lahkumata.

Mis teeb lauamängust ideaalse kingituse?

Lauamäng kingitusena on midagi enamat kui lihtsalt karp, millel peal ilus lipsuke. Lauamängu kinkides jagad saajale tundideks rõõmu ja positiivseid emotsioone koos lähedastega. Ehk liitud sina ise nendega mõnel lauamänguõhtul?! Sel juhul pakud kingitusega rõõmu nii teistele kui ka endale.

Lauamäng ei ole hooajaline kingitus, mida saab riiulilt välja otsida vaid paar korda aastas, kui ilm on selleks õige. Kui valid õige mängu, leiab see tee lauale pidevalt ning pakub unustamatuid rõõmuhetki lugematuteks tundideks. Parimaid mänge mäletad veel kaua pärast mängu enda lõppemist. 

 

Lauamängude KAASAEGNE klassika

Keegi ei tea kümnete lauamängude reegleid peast. Kui kingisaaja pole selle hobiga tuttav, tasub jääda millegi lihtsa ja kergelt õpitava juurde. Need mängud on kaasahaaravad ja atraktiivsed. Lisaks saab neid korduvalt mängida ilma grammigi tüdinemata.

Juba 25 aastat on pered üle terve maailma nautinud lauamängu “Catan”. See on mäng kolmele kuni neljale mängijale, kus mängijad kehastuvad asustajateks, kes koloniseerivad Catani saart. Ehitage külasid ja linnu, koguge ressursse ja saage Catani parimaks asunikuks! 

"Catan" on põhjusega üks enimmüüdud lauamänge läbi aegade. 

Catan lauamäng perele

Teine suurepärane peremäng on “Carcassonne”. Selles mängus asetavad mängijad mänguruute lauale ja loovad sellega Carcassonne maastikku. Samal ajal saavad nad asetada lauale oma mängunuppe, et koguda punkte. Mängu lõpus võidab kõige rohkem punkte kogunud mängija. Reeglid on väga lihtsad. Iga käik koosneb neljast lihtsast tegevusest - 1. võta mänguruut, 2. aseta see lauale, 3. soovi korral aseta sellele ruudule oma mängunupp ja 4. kogu punkte. “Carcassonne” sobib kahele kuni viiele mängijale ja see armastatud mäng sai sel aastal endale piiratud koguses juubeli eriväljande.

Carcassonne lauamäng perele

"Splendor" on uus eestikeelne täiendus peremängudele. Mängus koguvad mängijad kalliskive, ostavad uusi kaarte ja üritavad saada renessansiaja kõige edukamaks kaupmeheks. See on lihtne ja elegantne mäng kaunite kalliskivi žetoonidega!

Splendor strateegia lauamäng perele

"Ticket to Ride: Europe'' on muutunud viimaste aastate üheks populaarseimaks peremänguks. Koguge kaarte, ehitage oma raudteevõrgustik ja proovige ühendada linnu oma reisijate vajaduste järgi. Kuid olge ettevaatlikud! Kui teised mängijad blokeerivad teie tee, peate leidma ümbersõidu. Mängul “Ticket to Ride” on kaks põhimängu - üks Euroopa ja teine USA kaardiga. Euroopa põhimängust on saadaval ka eriline limiteeritud juubeliversioon. Mängul on mitmeid laiendusi uute kaartidega, mida on samuti põnev avastada. 

Ticket to ride lauamäng perele

“Järgmise taseme” lauamängud

Kui eelmisel aastal oli sinu poolt vingeks kingituseks “Catan” või “Carcassonne”, siis sel aastal tasub kaaluda mõnda “järgmise taseme” mängu, mis on veidi keerukam ning vajab rohkem strateegiat.

Üks silmapaistvamaid valikuid on “Tiivulised”. See on mäng, mis on visuaalselt imekaunis ning atraktiivse linnu temaatikaga. Kogu erinevad linnukaarte, lisa need oma looduskaitsealale ja moodusta vägevaid kombinatsioonide ahelaid.

Aasta alguses jõudis see mäng suurimas lauamängukanalis “The Dice Tower” mängijate poolt nimetatud kõigi aegade lemmikmängude hulgas esikohale. Tasub mainida, et mäng ilmus alles 2019. aastal. Boardgamegeek.com peremängude edetabelis püsib see mäng juba väga pikka aega esikohal ja ei paista sealt niipea nihkuvat.

Tiivulised strateegia lauamäng perele

Üks kõigi aegade auhinnatuim lauamäng “7 Wonders” tõlgiti sel aastal eesti keelde. Selles mängus tõmbavad mängijad kaarte, ehitavad ühe seitsmest maailmaimest ja koguvad erinevatel viisidel punkte. Mäng sobib suurepäraselt suurematele gruppidele, sest seda saab mängida kuni seitsme mängijaga. Kuna kõik mängijad teevad oma käike samaaegselt, mõjutab mängijate arv ka mänguaega.

 

Väikesed, aga tublid

Väikeses karbis ja soodsa hinnaga peidab end sageli rohkem kui esialgu oodata oleksid osanud. Auhinnatud koostöömäng "The Crew" on hea näide sellest, et  hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks. Teie kui kosmonautide seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina raskemaks! 

The Crew kaardimäng lauamäng perele

"Bohnanza" saab samuti mängude klassikute sekka lugeda, mäng anti välja juba 1997. aastal. See annab juba aimu, et tegemist on väärt mänguga kui kümneid aastaid hiljem on mäng jätkuvalt sama populaarne ning tõlgitakse üha uutesse keeltesse. Selles kaardimängus kehastute kaasmängijatega oakasvatajateks. Kõlab pisut veidralt? Tegelikult on tegemist lõbusa rohkelt omavahelist suhtlemist sisaldava strateegiamänguga. Te istutate ube, koristate saaki ja kauplete omavahel. Viimane on eriti oluline, kuna käesolevad kaardid tuleb maha käia üles nopitud järjekorras, seega päästvaks lahenduseks osutub sageli just kaasmängijatega sobivate ubade kauplemine, et saaksid istutada just sinule paremini sobivaid ubasid.

Bohnanza kaardimäng lauamäng perele

 

Suurepärased mängud inglise keeles

Kui inglise keel pole takistuseks, on valik veelgi laiem!

Lauamäng “Tiny Towns” on justkui natuke nagu tetrisemäng, milles püüate ehitada väikestele metsloomadele parimat linna. Mäng on lihtsate reeglitega, kuid rikkaliku strateegiamängu võimalustega. Peale selle on mängus kaunid puidust majakujulised mängunupud ja armsate illustratsioonidega kaardid. Igas mängus kasutate majade tähistamiseks erinevaid kaarte, nii et ükski mäng pole kunagi sama. 

Tiny Towns lauamäng perele

Üks tänapäeval levinumaid lauamängude mehaanikaid on kaardipaki ehitamine. See žanr sai alguse 2008. aastal mänguga “Dominion”, mis on püsinud populaarsena tänaseni. Igas mängus kasutate ainult osa kastis olevatest kaartidest. See annab mängijatele suure valiku erinevaid mänge. Ainuüksi põhimänguga on võimalik luua rohkem kui 3 miljonit ainulaadset kombinatsiooni.

Dominion lauamäng perele

Loodetavasti vastab mõni neist mängudest täpselt sellele, mida otsid.

Kui aga endiselt otsid kingitust lapsele, kaaslasele, suurele lauamängumeistrile või kellelegi teisele, siis ära muretse! Peagi avaldame rohkem kingiideesid!