Tootegrupid

KINGIIDEED: LAUAMÄNGUD KAHEKESI MÄNGIMISEKS

25.11.2021

Veedad enamjaolt oma õhtud kallima, pereliikme või toakaaslasega kahekesi? Murrad pead, mida kaaslasele kinkida? Unusta ülemõtlemine - kingi suurepärane lauamäng! See on kingitus, mis jätkab rõõmu pakkumist teile mõlemile veel ka aastaid hiljem. Kingitus, millega saate oma tavapärase koduse õhtu mõnusalt mänguliseks muuta.

Kahe mängijaga mängud võivad olla üsna erinevad, alates lihtsatest abstraktsetest mängudest kuni keerukate temaatiliste seiklusteni, mis kestavad mitu tundi. Lisaks on võimalik mängida kahekesi mänge, mis on ühtlasi sobilikud ka suuremale hulgale mängijatele. Jagame mõningaid ideesid, milliseid kahemängija mänge kingikotti poetada.

 

Mängud, mis loodud kahele mängijale

“Klask” on kiire ja lihtsate reeglitega lauaga piirduv spordimäng. See on idaalne kõigile, kes soovivad meelt lahutada ilma ekraanideta, kuid kellele tavapärased lauamängud pole meelt mööda või on nendeks lihtsalt liiga väsinud. Uskumatult kaasahaarav ning hea tehnilise teostusega Taanis loodud lauamäng paneb vere pulbitsema igaühel!

“Codenames Duet” on mäng suurimatele salaspioonidele, kes soovivad õhtuid kahekesti muuta salapärasemaks. Populaarse tavaversiooni duett on üles ehitatud koostööle kahe spiooni vahel, kes kumbki üritavad siduda sõnu 5x5 sõnakaartidega mänguväljalt ning neid teisele ühe sõnaga vihjata. Kui aga lauamänguõhtule tulevad ka sõbrad, ei jäta Codenames Duet hätta - seda saab mängida ka kahe meeskonnaga!

 

Kahekesi koos võiduni

Kõikidele Harry Potteri fännidele koostöist võistlusjanu pakkuv kaardipaki ehitamise (deck-building) mäng “Harry Potter: Hogwarts Battle”. Mängukastis ootab mängijaid seitse mängu, mille jooksul tuleb hakkama saada järjest tugevamate vastaste ning loitsudega. Mängijad saavad kehastuda üheks peategelastest, kes lausub loitse, et haavata vastaseid, kogub mõjuvõimu ning ravida ennast ja teisi. See mäng on parim just kahekesti mängides!

Kui pandeemiast veel päris villand saanud pole, siis “Pandemic” on suurepärane koostöömäng. Praegune olukord maailmas lisab mängule veel ühe tahu - milliseid otsuseid teed sina, kui viiruskolded plahvatavad järgemööda ning kontroll on kadumas? Kaunite juppidega reguleeritava raskusastmega päevakajaline mäng, kus saab kõik käigud teistega läbi arutada ning nii kaotusvalu kui võidurõõmu jagada.

“The Mind” on suurepärane kõigile, kellele meeldib lugeda teiste mõtteid (või vähemalt proovida). Mängu eesmärk on saada kõik mängijad ühele "lainele" ehk järjestada mängijate käes olevad kaardid kasvavas järjestuses ilma ühtki sõna ühtlemata ega vihjet andmata. Raskusaste kasvab mängides ning leveleid seljatades, samuti võidetakse juurde elusid ning viskerelvi. Mitmenda levelini jõuate teie? “The Mind Extreme” viib mängu järgmisele tasemele ja pakub veelgi suuremat väljakutset, sest kaardid tuleb laduda nii kasvavasse kui kahanevasse kuhja.

Kui soovid muuta rahulikku õhtut põnevaks seikluseks, siis EXIT sarja mängud toovad põgenemistoa sinu koju! Karbi sisu nõuab koostööd, loogilist ja loovat mõtlemist ning paneb mängijad tundma ärevust, põnevust ning pääsemisiha. EXIT karbid on väikesed ning mahuvad sinuga hästi kaasa ka väljasõidule.

 

Sõbralik vastasseis

Hiljuti eesti keelde tõlgitud “Tiivulised” on tõeline pärl! Mängu disain on imeilus, jupid kvaliteetsed ning tehniline teostus esmaklassiline. Tiivulisi saavad mängida koos nii strateegid, kes jahivad võitu, kui need, kes naudivad ilusate linnukeste meelitamist enda looduskaitsealale. Käigu jooksul võib teha ühte tegevust neljast seni, kuni jagub tegevuskuubikuid. Lennukaid mänguelamusi pakkuv mäng õpetab huvilistele linnuliikide kohta nii mõndagi.

Lauamängus “Splendor” tuleb mängijatel koguda kristalližetoone, et rajada kristallikaevandusi. Oma käigu ajal saab mängija võtta kas kolm erinevat värvi  žetooni, kaks ühesugust žetooni või osta kogutud žetoonide eest kristallikaevanduse kaart. Lühike, kergesti mõistetavate reeglite ja mõnusate mängutarvikutega ilus mäng, mis sobib iga asjaarmastaja mänguriiulisse!

“Carcassonne” on maailmas ülipopulaarne ning seda väga heal põhjusel - see mäng on nauditav igas vanuses mängijale. Enda käigu ajal tõmmatakse pimesi üks klots ning paigutatakse lauale nii, et see sobiks juba olemasolevatega. Seejärel saab paika panna töölise, et enda omaks kuulutada näiteks tükil kujutatud linn. “Carcassonne”'is on punktide kogumiseks mitmeid eri võimalusi ja loogikaid. Sellel on mitmeid laiendeid, mis mängu järjest põnevamaks muudavad. Lõbus ja tore, oma headust juba kümnendeid tõestanud lauamänguklassika!

Tööliste asetamise mäng “Stone Age” viib mängijad ajas tagasi kiviaega ning paneb neid ehitama hooneid. Hoonete ehitamiseks koguvad mängijad mängu jooksul ressursse täringuveeretuse kaudu ega tohi ka unustada oma külaelanike toitmist! Lisaks on küla arengu jaoks võimalik osta kaarte, mis hõlbustavad mängu edaspidist toimimist. Kuna täringuvisked on väga etteaimamatud, siis saab osta ka tööriistu, millega head tulemust kindlustada.