Tootegrupid

Brain Gamesi mängude soovitused

06.04.2021

MILLINE BRAIN GAMESI LAUAMÄNG VALIDA?

Brain Gamesi kirjastatud lauamängude seast leiab sobiva nii sõpradega humoorikaks ajaviiteks, rahulikuks strateegiamängu õhtuks, lastega koos lustimiseks kui ka põnevaks ajuragistamiseks.

Et sul oleks selles kirjus lauamängude maailmas lihtsam ülevaadet saada, koondasime koos lühikeste kirjeldustega siia kokku valiku Brain Gamesi lauamängudest.

 

MÄNGUD KOGU PERELE

Lauamäng Planet

PLANET

"Planet" on omapärane ning põnev mäng kogu perele, milles hakkab teie käte vahel kuju võtma magnetiline planeetMaastikutükke valides jälgi, et elutingimused sobiksid võimalikult paljudele loomadele. Aseta kontinente strateegiliselt, et moodustada loomade elu arenemiseks soodsaid keskkondi ning püüa luua enim asustatud planeet!

 

PANDEMIC

Lauamäng Pandemic

Ülemaailmse pandeemia ajal teema poolest väga aktuaalne koostöömäng. Mängijad kas võidavad koos või kaotavad koos. Lauamängus on sinu meeskonna tööks nakkuste vastu võitlemine ning selle kogenud liikmetena tuleb teil vaos hoida nelja surmavat haigust, püüdes samal ajal neile ravi leida. Sa asud koos kaaslastega maailmas ringi reisima, ravides infektsioone ja otsides komponente ravi jaoks.  Kas suudate päästa inimkonna? 

 

CARCASSONNE

Lauamäng Carcassonne

Lauamäng "Carcassonne" on maailmakuulus strateegiamäng kogu perele, kus mängijad võtavad virnast kordamööda ruudukujulisi maastiku kaarditükke ja asetavad neid nii, et linnad ühenduksid linnadega, maanteed maanteedega jne. Mängijad võivad kuulutada linnu, maanteid, kloostreid ja põlde enda omadeks, asetades neile mängunuppe. See universaalne mäng sobib oma lihtsate reeglitega nii algajale strateegiamängudega tutvumiseks kui ka kogenud mängijale, kellel ei hakka kindlasti igav. Plussiks on ka pidevalt juurde tulevad lisad, millega saab mängu enda valiku järgi sisukamaks muuta. Pole ime, et see on üks viimaste aastate enimmüüdud lauamänge maailmas!

"Esimene lauamäng, mille ma palju aastaid tagasi endale soetasin. Carcassonne'i saatel olen ma enda pere ja sõpradega väga palju meeleolukaid tunde veetnud ja veedan ka edaspidi."

 

CATAN

Lauamäng Catan

Maailmakuulsas lauamängus "Catan" üritavad mängijad saada juhtivaks jõuks Catani saarel, ehitades külasid, linnu ja maanteid. Igal käigul veeretatakse täringuid, et määrata, milliseid ressursse saar toodab. Mängijad hangivad puitu, vilja, telliseid, lambaid või kive, et arendada oma tsivilisatsiooni ja koguda mängu võitmiseks punkte.

"Klassika. Siin kogute ja vahetate teistega ressursse, et ehitada endale uusi külasid ja linnasid. Mõnus peremäng, mis paneb proovile teie ressursside majandamise ja kaubitsemise oskuse."

 

Lauamäng Stone Age

STONE AGE

Kui “Catan” on juba rohkelt mängimist leidnud, siis tasub vaheldust otsida “Stone Age” seltsis. 

Ressursside haldamise mäng, kus mängijate eesmärk on oma tööliste, varude ja tööriistade abil ehitada tsivilisatsiooni. Nauditav strateegiline mäng nii kahele, kolmele kui neljale mängijale.

  

THE CREW

Lauamäng The Crew

Auhinnatud koostöö kaardimäng “The Crew” on näide sellest, et hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks. Mängijate ülesandeks on astronautidena minna kosmoseseiklusele, et leida päikesesüsteemi äärealadel paiknev üheksas planeet. Seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina keerulisemaks! 

 

MÕNUSAD SELTSKONNAMÄNGUD

AINULT ÜKS
Lauamäng Ainult üks

Koostöö sõnamängus "Ainult Üks" töötavad kõik koos selle nimel, et arvaja suudaks õige sõna ära arvata. Iga mängija kirjutab oma tahvlile vihjesõna. Oma vihjesõnaga tasub originaalne olla, sest korduvad vihjet eemaldatakse mängust. Seega püüa nuputada, millise sõna sinu mängukaaslased vihjeks kirjutada võivad ja ürita neist eristuda. Arvaja näeb alles jäänud vihjesõnu ning pakub, mis sõnale vihjatakse.

 

TEAM3

Lõbus ja naljakas ajaviide igale vanusele. Mängijad peavad tegema koostööd, et ehitada 3D kujundeid kasutades võimalikult kiiresti kaardil kujutatud ehitis. Mängijatel on spetsiaalsed rollid, mis põhinevad nende rollikaartidel: mängija, kes teab, mida on vaja ehitada, aga ei saa mitte midagi rääkida. Mängija, kes ehitab silmad kinni. Ja kandev roll on nende vahelülil, kes peab väga hästi mõistma esimese mängija kehakeelt ja juhendama pimedat ehitajat"TEAM3" on saadaval kahes erinevas versioonis: roheline ja roosa. Neil versioonidel on erinevad projektikaardid ja erinev minilaiend (Meelte liitmine või Dimensioonipinge).

 Seltskonnamäng TEAM3Seltskonnamäng TEAM3

CODENAMES SARI

"Codenames" mängus on eesmärk aidata üksteisel leida laual olevate kaartide seast teie tiimile kuuluvad kaardid. Võistkond, kas võidab või kaotab koos. Luureülemad annavad kordamööda vihjeid. Vihje võib olla seotud mitme laual oleva sõnaga ja vihjeks tohib olla vaid üks sõna ning üks number. Vihjesõnal peaks olema tugev seos laual olevate kaartidega ning number täpsustab, mitme kaardi kohta vihje käib (nt "VESI 2"). Tiimikaaslased püüavad ära arvata, millistele kaartidele nende luureülem viitas. 

"Codenames" originaal versioonis antakse vihjeid SÕNAkaartide kohta.

"Codenames Pictures" otsitakse vihjeid ja seoseid PILDIkaartide seast.

"Codenames Duet" on versioon spetsiaalselt kahekesi mängimiseks. Kordamööda antakse üksteisele ühesõnalisi vihjeid, samal ajal üritab teine mängija ära arvata laual olevat õiget sõna. 

Seltskonnamäng Codenames PicturesSeltskonnamäng CodenamesSeltskonnamäng Codenames Duet

 

SABOTEUR SARI

"Saboteur" on ülimalt populaarne seltskonnamäng, mis on juba aastaid mängijate lemmikuks. Te kehastute päkapikkudeks - kaevuriteks ja sabotöörideks. Kaevurid rajavad tunnelit stardikaardist lõpukaardini ja sabotöörid püüavad neid sel teekonnal takistada. Mängu käigus tekib rohkelt koomilisi situatsioone kui mängijad püüavad oma tegelikke plaane varjata ja veenda teisi oma heades kavatsustes.

"Saboteur 2" on põhimängu laiend. Võimaldab “Saboteuri” mängida 3-12 mängijaga. Laiendiga tulevad mängu nii uued tunneli- ja tegevuskaardid kui ka uued rollid pöialpoistele.

"Saboteur Duel" on selle klassikalise ja armastatud mängu kahemängija versioon. Meeskonnatöö ja varjatud rollid selles mängus ei figureeri. See siin pole sõbralik võistlus ja kulda ei jagata vennalikult.

"Saboteur Forest" on lauamänguversioon, kus nüüd on mängus ka mängulaud ja lisakaardid. Kaart kaardi haaval teevad mängijad koostööd, et luua rada läbi metsa. Metsateel on trollid, kes blokeerivad teid ja seavad üles lõkse. Selleks, et läbida takistusi vajad sa õigeid tööriistu. Päkapikkude eesmärk on liikuda läbi radade nelja kaevanduseni ning sealt kokku koguda varandus. Iga vooru lõpus saavad päkapikud jagada varanduse: iga meeskonna liige saab oma õiglase tasu! Kuid mängus on ka isekas päkapikk, kes teeb tööd vaid enda heaoluks ja ka päkapikk, kes töötab teise meeskonna poolel! 

 

BLACK STORIES SARI

Mängus "Black Stories" loeb üks mängija kaardilt ette loo lõpptulemuse (kuidas selle tulemuseni jõuti, loeb ta kaardipöördelt vaid endale). Teiste mängijate tööks on küsimuste abil jõuda jälile, mis täpselt loos juhtus. Selleks hakatakse küsima "jah"/"ei" küsimusi, millele loo ette lugenud mängija vastab. Niimoodi jõutakse iga küsimusega vastusele järjest lähemale.

Lisaks populaarsele originaal väljaandele on saadaval veel kaks Black Stories versiooni: "Shit Happens", mis peidab endas uskumatud jaburad juhtumised ja "Real Crime", mis toob sinuni tõestisündinud kuritegude maailma.

 

PÕNEVUST MÄNGUMAAILMAS

KLASK
Lauamäng Klask

Kui otsid kiiret ja hasarti tekitavat mängu kahele, siis "Klask" on kindla peale minek. Lauamäng sarnaneb õhuhokiga, kus osalejad üritavad mängulaua alt magnetilise ründaja abil palli vastase väravasse saada. Eesmärk on koguda 6 võidupunkti. Püüdes palli vastase väravasse potsatada tuleb oma väljakupoolt kaitsta kiivalt kaasmängija rünnaku eest. Ja see pole ainus viis punkte noppida! 

 

EXIT: MAHAJÄETUD METSAMAJA
Lauamäng EXIT

Mäng ühendab endas põgenemistoa müsteeriumi lahendamise ja lauamängu formaadi. See on põgenemistuba sinu kodus! Ülesanded vajavad nii loogilist kui loovat mõtlemist, mis ühest küljest õrritavad mängijaid ja panevad proovile. Niimõnigi ülesanne on ülesehitatud ootamatu lahendusega ning pakub avastamisrõõmu.

Põgenemistuba EXIT Mahajäetud Metsamaja sinu kodus. Mängu komponendid

 

PANTVANG

Täiesti uueks mängukogemuseks on seiklusraamat "Pantvang". Mängija rändab läbi loo lehekülgede ning sõltuvalt sellest, milliseid vihjeid leidis ning missuguseid otsuseid teeb on võimalik pahalased raamatus võita ning päästa peategelase tütar! Mitmekordselt mängitav ja lool on mitmeid erinevaid lõpplahendusi.

 

VAHVAD mängud lastele

WHO DID IT?Lauamäng Who did it

Mängu eesmärgiks on tõestada, et sinu lemmikloom ei kakanud toanurka. Ole kiire ja tähelepanelik ning päästa oma lemmikloomad süüst! Erakordselt armsate loomadega totralt lõbus kaardimäng, kus vaja läheb kibekiiret reaktsioonivõimet, tähelepanelikkust ning hea mälu tuleb vägagi kasuks.

 

OUTFOXED

Lauamäng Outfoxed

Mängijad kehastuvad detektiivideks ja peavad välja nuputama, milline rebane varastas ära auhinnatud piruka. Mõnus koostöömäng, mis hõlmab lisaks nupuga mängulaual liikumisele ja täringu veeretamisele ka vihjete otsimist ja tähelepanelikkust. Selles toredas mängus  kasutad spetsiaalset asitõendikontrollijat, et kahtlusaluseid välistada. Teil tuleb kiiresti koos töötada, sest rebasest süüdlane põgeneb nobedasti väljapääsu poole! 

 

PIGASUSLauamäng Pigasus

"Pigasus" on kiirel reageerimisel põhinev mäng, kus sa pead märkama kahe looma ristandit. Püüa mitte väga valjult naerda nende tobedate elukate üle, muidu krabab su vastane Pigasuse esimesena! 

"Pigasus on kiire ja lõbus reaktsioonimäng, kus tuleb naljakate sassiläinud loomade seast paare leida. Sobib koolilastest kõrge eani."

 

SPEEDY ROLL
Lauamäng Speedy Roll

Osavusmäng "Speedy Roll" on pärjatud maineka Kinderspiel des Jahres (parim lastemäng) 2020 auhinnaga. Veereta kohev siil üle metsapõranda, et koguda õunu, lehti ja seeni, mis võimaldavad mööda teed edasi liikuda. Omanäolised takjaribaga komponendid pakuvad põnevust ja elevust. Kohev pall on tõeliselt unikaalne mängukomponent, mida pole varasemalt lauamängudes kasutatud. Võistluslikus variandis on tegemist võidujooksuga üksteise vastu, kuid koostöö variandis põgenetakse ühiselt kavala rebase eest. Lisaks koos mängimisele on Speedy Roll sobilik ka üksi mängimiseks! Metsaraja ehitavad mängijad eraldiseisvatest mängulaua tükkidest, nii et iga mäng on unikaalne.

"Speedy Roll" arendab täpsust, peenmotoorikat ja strateegilist mõtlemist ning julgustab suhtlemist ja meeskonnatööd