Tootegrupid

BRAIN GAMES SOOVITAB

19.12.2018

Jõulud on kohe-kohe käes ja Brain Gamesi poodide riiulid on täitunud huvitavate lauamängudega. Kuid milline lauamäng sobiks kingituseks või mängimiseks jõuluõhtul? Brain Gamesi meeskond tuleb appi ja soovitab lauamänge, mis on just neile kõige südamelähedamased ja korduvalt läbi mängitud.

Teisena soovitab lauamänge Brain Gamesi juhataja Virko, kelle puhul on tegemist tõelise mänguriga. Lauamängud ei ole ainult tema töö, vaid ka hobi, mis on taganud laialdased teadmised lauamängumaastikul. Tema soovitustest võib leida rohkesti keerulisi strateegiamänge, kuid ta ei pelga ka toredaid seltskonnamänge. 

Esimeseks mängusoovituseks on strateegiamäng Citadels. Mäng on Virko jaoks erilise tähendusega, kuna just see mäng tutvustas talle kaasaegsete lauamängude maailma ja tõi ta esimest korda uudistama Brain Gamesi (tol ajal veel ludo) poodi. Virko mäletab, et mäng seisis tema peretuttava laual puutumatult, kuni reeglid said lõpuks läbi loetud ja lõppes esimene mäng, oli seltskonna läbivaks mõtteks “Vau! Kas… kas sellised ongi uuemad lauamängud? Miks meie ainult Monopoly ja Aliast siiani mänginud oleme?”. Peale seda õhtut tutvustas Virko lauamängu ka enda sõpradele ja järgnevatel kuudel möödusid kõik koosviibimised Citadelsi saatel.

Kui seltskond ei ole varem lauamängudega kokku puutunud,  siis soovitab Virko alustada Port Royalist. Ise mängib ta seda peamiselt õdede ja emaga. Mäng on kiiresti seletatav, võrdlemisi lühike, rohkesti õnne peale üles ehitatud, kuid sisaldab ka strateegilisi elemente. Mängijatel tuleb õnn proovile panna, et Kariibi merelt võimalikult palju varandust kokku ajada, samas ei tohi liiga ahneks minna, sest sedasi võib kõigest ilma jääda.

Kolmandaks soovitab Virko EXITi seeria mänge. Tegemist on põgenemistoa teemaliste mängudega, kus iga karp viib mängijad erinevasse olukorda ja paneb ka kõige nutikamatel ajud ragisema. Võimalus otsida tundmatult saarelt varandust, leida väljapääsu polaarjaamast, lahendada mõrvamüpsteeriumit jne. Kui mõistatuste lahendamine ja seoste otsimine on meelepärane, siis tasub kindlasti proovida EXITi mänge.