Jäta vahele
"Millist lauamängu kinkida?" Kingiideed Brain Gamesilt

"Millist lauamängu kinkida?" Kingiideed Brain Gamesilt

Soovid kinkida midagi, mis pakuks põnevust kodustes tingimustes? Midagi, mis tooks pere kokku ja paneks särama nii laste kui täiskasvanute silmad?

Lauamäng on suurepärane valik!

 Lauamänge leidub igale vanusele ja maitsele!

Mitmekülgselt arendavaks mänguks on 3+ vanusele mõeldud “Mõmmid ja maasikad”. Areneb peenmotoorika, laps õpib loendama, võrdlema, arvutama, tundma paremat ja vasakut poolt ning seda kõike nautides saamise ja jagamise rõõmu.

Kui soovid mängida koos lapsega ja ei taha mängida alla oma võimete piiri, siis on parim valik koostöömäng nagu "Farm Rescue". Selles mängus on lastel kindel eelis... mälumaht! Kui kõik loomaruudud on pildiga alaspidi või farmer saab hundi kätte, võidavad mängijad kõik üheskoos ja päästavad farmi! Hurraa!

Lauamäng Farm Rescue

Vanemate lastega saab vaadata juba mitmekülgsemate peremängude poole.

Lastega vanuses 5+ koos mängimiseks sobib väga hästi “Outfoxed”. Mängijad kehastuvad detektiivideks ja peavad välja nuputama, milline rebane varastas ära auhinnatud piruka. Mõnus koostöömäng, mis hõlmab lisaks nupuga mängulaual liikumisele ja täringu veeretamisele ka vihjete otsimist ja tähelepanelikkust. 

Lauamäng Outfoxed

Kui mängijatele meeldib rahulikult mõtiskleda, siis sobib hästi tänapäeva klassikaks kujunenud “Carcassonne”. Mängijad asetavad lauale maastikuruute, mille nad võivad hõivata oma mängunupuga. Kui sa ehitad valmis tee, linna või näiteks kloostri, saad võidupunkte. “Carcassonnel” on ka palju laiendeid, millega väljakutset suurendada ja tuua mängukäiku vaheldust.

Lauamäng Carcassonne

Uudse mehaanikaga peremäng, mis arendab ettemõtlemise oskust on “Planet”. Mängijad panevad mängu käigus kokku oma planeedi. Maastikutükke valides jälgi, et elutingimused sobiksid võimalikult paljudele loomadele. Magneetilise planeedi ja tükkidega mäng ei jäta külmaks ühtki looduse- ega loomasõpra!

Kui sinu pere soovib mängida tempokat tegevusmängu, siis sobivad hästi “ICECOOL” ja “Klask!

ICECOOL” on auhinnatud nipsutamismäng, kus mängijate eesmärk on pingviine sõrmenipsuga võimalikult osavalt uisutama panna! Kindlasti mäng, mis lisaks lastes elevuse tekitamisele haarab kaasa ka isad ja emad!

Lauamäng ICECOOL

Klask” on elevust tekitav magneetiline mäng, kus mängijad juhivad oma ründajat mängulaua alt ning eesmärk on koguda 6 võidupunkti. Püüdes palli vastase väravasse potsatada tuleb oma väljakupoolt kaitsta kiivalt kaasmängija rünnaku eest. Ja see pole ainus viis punkte noppida! Kindlasti lemmik neile, kes armastavad lisaks lauamängudele ka võistlussporti!

 

Suurele perele või sõpruskonnale on mõnusaks lauamänguõhtuks valik suur.

Ahjusoe mäng “Ainult Üks” on kiire ja kaasahaarav sõnamäng! Üheskoos aidatakse ühel mängijal ära arvata etteantud sõna. Kõik mängijad kirjutavad salaja ühesõnalise vihje. Püüa olla originaalne, sest samasugused vihjesõnad langevad mängust välja!

"Spyfall2" on ainulaadne seltskonnamäng, milles sul on võimalus olla spioon ning mõistatada, mis sinu ümber toimub. Tundub lihtne! Kas ikka on?

Kui kingisaajale meeldib lahendada müsteeriumeid ja mõistatusi, siis täiesti uueks mängukogemuseks on “Pantvang”. Tegemist on seiklusraamatuga, kus mängija rändab läbi loo lehekülgede ning sõltuvalt sellest, milliseid vihjeid ta leidis ning missuguseid otsuseid teeb on võimalik pahalased raamatus võita ning päästa peategelase tütar! 

Põgenemistubade fännile on mõnusaks kingituseks hiljuti eestikeelsena ilmunud “EXIT: Mahajäetud metsamaja”. See on põgenemistuba karbis, kus mängijate eesmärk on erinevaid mõistatusi lahendades põgeneda metsamajakesest.

 

Ka kogenud lauamängur leiab Brain Gamesi valikust uue lemmikmängu. Meil on suur valik strateegiamänge nii eesti- kui inglise keeles.

Kui “Catan” on juba rohkelt mängimist leidnud, siis tasub vaheldust otsida “Stone Age” seltsis.

Ressursside haldamise mäng, kus mängijate eesmärk on oma tööliste, varude ja tööriistade abil ehitada tsivilisatsiooni. Nauditav strateegiline mäng nii kahele, kolmele kui neljale mängijale.

Lauamäng Stone Age 

Lauamäng on investeering sinu vabasse aega ja lahutab su meelt aastaid.

 Auhinnatud koostöö kaardimäng “The Crew” on näide sellest, et hea mäng ei pea olema alati hirmkallis. Ka pisikesest kaardipakist võib tulla lauale mäng, mis teeb õhtu meeldejäävaks.

Mängijate ülesandeks on astronautidena minna kosmoseseiklusele, et leida päikesesüsteemi äärealadel paiknev üheksas planeet. Seiklusrikas rännak läbi kosmose toimub 50 põneva missiooni käigus. Iga missiooniga muutub mäng aina keerulisemaks! 

Lauamäng kaardimäng The Crew

6.Võtab!” ja “Game Of Trains” on vahvad kaardimängud, milles on vaja lisaks enda käigule mõelda, mida võiksid teha kaasmängijad ja seejärel nad üle kavaldada!

6.Võtab!” on ühtviisi põnev nii kahekesi kui kümnekesi mängides ja mahub kas või taskusse!

Kaardimängudest soovitame kindlasti ka koostöömängu "The Mind". Selles geniaalses ja lõbusas mõtete lugemise mängus ei tohi te omavahel midagi arutada ega mingit informatsiooni vahetada, kuid see töötab siiski  - ainult teie meelte abil.

Lauamäng kaardimäng The Mind 

Eelmine "SPEEDY ROLL" Parim lastemäng 2020
Järgmine Lauamängud - Mõnus ajaviide!

Viimane kommentaar

Kommentaar vajab administraatori kinnitust enne avalikustamist.

* Kohustuslik väli